iPhone nedir?

iPhone nedir
iPhone nedir

Apple’ın gözdesi olan hatta her yıl satış rekorları kırdırtan akıllı telefonu iPhone hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? iPhone’un ne olduğunu, nasıl çalıştığını, işletim sistemini mi merak ediyorsunuz? Gelin sizlerle beraber iPhone hakkında olan tüm bilgileri paylaşalım ve tartışalım. İşte sizler için özel olarak hazırladığımız özel yazı: ”iPhone nedir?” adlı yazımız..

Daha Fazlası


1 18

Yukarıda da dediğimiz gibi iPhone cihazlar Apple tarafından üretilen akıllı telefonlardır. Android’in ezeli rakibi olup her sene kendisini daha çok geliştirip android’i her zaman yenmeyi ve her yıl daha fazla satış yapmaya mutlak olarak becerebiliyor. iPhone akıllı telefonlar, iOs işletim sistemiyle çalışırlar ve bu iOs işletim sistemi android’e göre daha stabil ve daha hızlı olarak çalışır.

iPhone akıllı telefonların birde uygulama mağazası bulunuyor, bu uygulama mağazasının adıysa; ”App Store”, App Store’un içerisinde finanstan tutun, eğitime kadar her türlü uygulamayı bulabilir hatta bu uygulamaların neredeyse bir çoğuna ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Bildiğiniz üzere her yeni çıkan uygulama ilk olarak iPhone için çıkıyor ve android işletim sistemini kullanan kişiler bu durumdan hep bir muzdarip oluyorlar. Örneğin; ”Periscope, Instagram” bu iki uygulama da ilk önce iPhone cihazlar için çıkarılmıştır.

iPhone’un veya Apple’ın en büyük hissedarı; ”Arthur Levinson’dur.” Şuanda firmanın ve markanın neredeyse tüm hakkı bu adı geçen kişi üzerindedir. Steve Jobs sadece CEO olarak firma da görevlendirilmiştir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri