Google Glass yeni güncelleme ile kurumsal kişiler ve şirketler tarafından Kullanılabilecek

Daha Fazlası


1 182

Google Glass hakkındaki uzmanlar yeni bilgiler verdi ve yeni bilgilerle şaşırttılar.

Google Glass yeni güncelleme ile kurumsal kişiler ve şirketler tarafından Kullanılabilecek
Google Glass yeni güncelleme ile kurumsal kişiler ve şirketler tarafından Kullanılabilecek

Google’ın ilk başlarda Şubat 2013’te duyurusunu gerçekleştirdiği akıllı gözlüğü Glass, beklenen etkiyi yaratmadığından ötürü son kullanıcılar tarafınca alaka görmemişti. Aralık ayının başlangıcında yeni Google Glass’ta kullanılacak olan mobil işlemcinin Intel tarafınca tasarlanabileceğine yönelik bir haber yayımlayıp, bilgileri Intel tarafınca tasarlanabileceğine yönelik bir haber yayımlayıp, bilgileri aktarmıştık.

Yeni nesil Google Glass’ın kurumsal emekler için hususi olarak hazırlandığı detayları yayılmaya başladı. Google, bir süredir ikinci nesil parlak zeka gözlüğüne yönelik emekler gerçekleştiriyor. Amerika komünikasyon komisyonu FCC’nin internet sayfasında yeni Google Glass hakkındaki yer edinen Enterprise Edition adı, bu yeni zeki gözlüğün kurumsal şirketler tarafınca tercih edilebileceği söylentilerini de bununla beraber getiriyor. Google Glass Enterprise Edition, ilk nesil parlak zeka gözlüğe oranla tasarımsal açıdan çok önemli farklar içermeyecek şeklinde görünüyor.

Fakat, en dikkat cazibeli tafsilat ön kısmın karşı koyabiliyor oluşu. Bu sayede bilhassa nakliyat hikayesinde büyük bir avantaj sağlanacağı aşikar. Ayrıca, öteki mühim bir teferruat ise yeni nesil Google Glass’ın su ve toza karşı dayanıklı halde tasarlanıyor olması. Böylece yağmurlu havalarda dahi ürünü zarar görmeden kullanabilmek olası hale gelecek. 5 GHz WiFi kablosuz irtibat desteği sunmasıyla birlikte video aktarımının yüksek hızda gerçekleşmesi sağlanacak. Herhangi bir gözlük çerçevesine ihtiyaç duymadan çalışabilen yeni Google Glass’ın, kurumsal tarafta bilhassa iş sahalarında tercih edileceği yönünde bilgiler var.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri