Google Glass geri dönüyor

Teknoloji devi Google, zeki gözlükte yeni hamleye hazırlanıyor. Google’ın bir süre önce rafa kaldırdığı Glass projesinde yeni gelişmeler var.

Glass 2 için çalışan firma, yeni gözlüğü kurumsal alanda yaygınlaştırmayı hedefliyor. Yeni modelin ilk fotoğrafları da sızdırıldı.
Imaj ve tasarım olarak eski modeline göre daha gelişmiş görünen Google Glass 2, karşı koyabilir prizma Kanada haiz. Glass 2, günlük kullanımdan ziyade iş sahasında kullanıma gore geliştiriliyor.

Daha oldukca geliştirildi

Daha Fazlası


1 182

Yeni gözlüğün çift saplı yerine tek saplı bir model olduğu görülüyor. Ergonomisi açısından da özel bir bükülme noktasına haiz. Artık zeki gözlük daha basit katlanabilecek.

Teknik özellikleri de daha iyi görünüyor. Intel işlemci, daha uzun pil ömrü, daha iyi kablosuz ağ iletişimi, daha gelişmiş ısı yönetimi olacak. Google for Work uygulamalarının da yeni gözlüğe uyarlanması bekleniyor. Şarj girişi de yeniden tasarlandı. Gözlüğün yeni şarj girişi daha kullanışlı olacak. Akıllı telefondan bağımsız olarak da kullanımı ihtimaller içinde kılınacak.

Google Glass 2’nin fiyatının eski modelle benzer olacak. Glass 1’in, 1.500 dolar fiyatı vardı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri