Bilgisayar Nedir?

Bizlerin bir çok işini halleden hatta iş hayatımızda bizlere fazlasıyla yardımcı olan bilgisayar nedir? adlı makaleyi sizler için hazırladık. Bilgisayarlar ilk başta hesaplama aracı olarak kullanıyorlar ve daha sonra yani günümüzde kat be kat gelişerek bilgisayar olmaktanda çıktı diyebiliriz.

Şuan için bilgisayar kelimesi bilgisayarlar için hiçte hak edilen bir isim değil yani eskiden hesaplama aracı olarak kullanılan bir şey şuanda bir çok işin halledilmesinde hatta resimler, videolar, müzikler oluşturmamızda bizlere yardımcı oluyor. Bilgisayar ilk olarak 1623 yılında William adlı bir bilim insanı tarafından çıkarıldı ve o zamandan bu yana kendisini fazlasıyla geliştirerek insanların hayatında bir çok değişikliğe neden oldu.

Daha Fazlası


1 18

Bugün bilgisayarları her yerde görebilirsiniz veya evde bilgisayarı olmayan kişi var mıdır? Hayır, çoçukların ödevini yapmasında, bankalarda veya GSM operatörlerinde Dünya’nın her yerinde bilgisayarlar kullanılıyor. Bilgisayarlar olmasaydı internet siteleri olmazdı ve biz şuanda sizlere bu bilgiyi veremez olacaktık yani bu olayı daha iyi açıklamamız gerekiyorsa; ”Bilgisayarlar olmasaydı Google olmazdı halen ansiklopedilerde aradığımız şeyi bulmak için sayfaları karıştırıyo olacaktır.”

Bilgisayarlar sayesinde verilerimizi saklayabiliyor, içeriğinde yeni üstün fotoğraflar oluşturabiliyor veya videolar oluşturup bunu Youtube gibi video platformlarına aktarıyoruz hatta bilgisayarlarımız sayesinde tonla para kazanıyoruz. Bunun en güzel örneği; ”Yukarıda sizlere bilgisayarlar olmasaydı internet siteleride olmazdı dedik değil mi? İşte internet siteleri sayesinde paralar kazanıyoruz ve bu parayı bize veren Google, Google Adsense!”

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri