Instagram Nedir?

Instagram Nedir?
Instagram Nedir?

Bir anda parlayan ve popülaritesi bir anda artan Instagram hakkında halen bilgi sahibi değilmisiniz? Instagram nedir, Instagram ne işe yarar, Instagram’ın tarihçesi nedir bilmiyormusunuz? Gelin biz sizlere Instagram konusunda değerli bilgiler sunalım ve işte sizlere Instagram nedir? adlı makalemiz..

Şuanda vikipedi adresinde Instagram; ”Ücretsiz fotoğraf paylaşma programı” olarak bilgilendirilmiş fakat Instagram program değil bir uygulamadır ve sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılabilir. Instagram ilk olarak Ekim 2010 tarihinde kuruldu ve bu zamana kadar kullanıcılarına dijital fotoğrafçılığı tanıttı yani efektli fotoğraflar ile kullanıcılarına güzel bir fotoğraf paylaşma servisi oldu. Instagram diğer Kodak, Panoramic resimler yerine ters orantı kullanılıp 4:3’lük bir fotoğraf çercevesi kullanılır.

Daha Fazlası


1 18

 

Instagram ilk önce sadece ıPhone, iPad ve iPad touch cihazları için çıkarılmıştı fakat daha sonralarda Android 2.2 cihazlar içinde gelerek kullanıcı sayısını kat be kat arttırdı. Şuanda Apple Store ve Google Play Store mağazalarında ücretsiz bir şekilde yer alıyor. Instagram’ın kurucusu ve yapımcısı Kevin Systrom’dur fakat 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır.

 

Facebook, Instagram’ı 13 çalışanıyla aldı ve Instagram için toplamda 1 milyar dolar para ödedi. Şirket kendisini şuanda bağımsız olarak yönetiyor ve kullanıcılara hiç bir zaman zorlama, dayatma yapılmıyor. Instagram üzerinde bir çok efekt ve filtre yer alıyor bunlardan bazıları; ”Amaro, Mayfair, Rise, Hudson, Valencia, Willow, Sierra” fakat son zamanlarda gelen yeni güncellemeyle birlikte bunlardan bazıları kaldırıldı, örneğin; ”Apollo, Gotham, Lilly, Poppyrocket” adlı efektler Instagram’dan kaldırıldı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri