Game of Thrones açık ara korsanda İlk Sırada

Game of Thrones açık ara korsanda İlk Sırada

Daha Fazlası


1 182

2015 yılının en fazlaca korsan sürümü indirilen dizisi bu sene da Game of Thrones oldu.

Game of Thrones dünyanın en beğenilen dizisi mi bilmiyoruz sadece korsanların favorisi olduğu emin. İlk sezonundan beri hem yayınlanma oranlarında bununla beraber indirme oranlarında her geçen sene popülerliğini artıran dev imal, 2015’in de korsan şampiyonu oldu.

TorrentFreak’in verilerine bakılırsa Game of Thrones 2015 yılı süresince, BitTorrent yöntemiyle ortalama 14,4 milyon kere indirildi. Dört sene üst üste en fazlaca indirilen dizi olmayı başaran Game of Thrones, geçtiğimiz sene 8 milyon kere indirilmişti. En büyük rakibi yeniden geçtiğimiz yılki benzer biçimde The Walking Dead oldu ve popüler dizi 6,9 milyon defa korsan olarak indirildi. Üçüncü sırada ise 4,4 milyon kere indirilen The Big Bang Theory yer aldı.

game off3

Geçtiğimiz yıllardaki indirme oranlarına baktığımızda rakamların ciddi miktarda artış gösterdiğini, kısaca korsancılığın her geçen sene arttığını gözlemliyoruz. Amerika’da bile hal böyleyken, Netflix benzeri servislerin ülkemize de gelme planlarını en azından şimdilik ertelemeleri gerek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri