Facebook Nedir?

Facebook Nedir
Facebook Nedir

Dünya’nın en büyük sosyal medya uygulaması olan Facebook’u halen bilmiyormusunuz? Gelin biz sizlere Facebook nedir, Facebook ne işe yarar, Facebook’un tarihçesini güzel bir şekilde açıklayalım ve işte sizlere Facebook nedir? adlı yazımız..

Daha Fazlası


1 18

Öncelikle Facebook’un kurucusu ve yapımcısı Mark Zuckerberg’dir. Mark Zuckerberg ise Dünya’nın en genç girişimci zenginidir. Facebook ilk olarak 4 Şubat 2004 tarihinde kullanıcılara açıldı fakat o zamanlar sadece Harvard üniversitesi için hizmet veriyordu yani Facebook aslında Harvard üniversitesi için yapılmış fakat daha sonralarda tüm Dünya’ya yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır.

Facebook ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri katıldı ve daha sonra tüm Dünya’ya yayıldı. Başlarda Facebook’a sadece okul e-postaları ile kayıt olunuyordu fakat daha sonralarda Facebook’a bazı kurum ve şirketlerde girmek isteyince bu zorunluluk kaldırılarak her e-posta adresi için bazı şartları yerine getirerek kayıt olunabiliyordu. Şuanda Facebook, Google’dan sonra Dünya’nın en çok ziyaret edilen ve ziyaretçi kitlesine sahip sitedir.

Aynı zamanda Mısır’da en fazla ziyaretçiye sahip olan Facebook, ABD, Kanada, Türkiye, Panama gibi ülkelerde en ço k ziyaretçi alan sitelerden bir tanesidir. Facebook ismi şu şekilde çıkmıştır; ”Papers Facebook”, Papers Facebook’u ise size şu şekilde açıklayabiliriz; ”Okullarda veya dışarıda bizlere sürekli bir anket doldurulur, işte bu anketlere farklı bir isim verilerek Facebook adı verilmiş.” Facebook’da şuanda kayıtlı olan kullanıcı sayısı 1 milyardan fazladır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri