Emoji Nedir?

Hayatımıza ilk olarak bilgisayarlar tarafından girdi ve bizlerin durumlarımızı, halimizi yansıtmak amacıyla kullanıldı. Daha sonralarda emojiler sayesinde karşımızdaki insanlara karşı daha nazik ve daha iyi bir iletişim kurmaya başladık. Normalde eskiden kullanılan; ”:), :D” gibi emojilerin yerini artık simgeler aldı. İlk olarak Messenger(MSN) bizlere emojileri tanıttı ve daha sonrasında Skype, Facebook, Twitter, Whatsapp derken herşey bir anda gelişerek emojiler tamamen hayatımıza girdi.

Daha Fazlası


1 18

Emojiler bir insanın yüz ifadelerinden oluşuyor. Kimisi üzgün olduğunu kimisi sevinçli olduğunu kimisi de kızgın olduğunu ifade ediyor hatta Whatsapp’ta bir çok ifade bulunuyor ve bir çoğu şuan ne anlam ifade ediyor, bilinmiyor. Emojileri ilk olarak Japonya’lılar kullandı. Şuanda bir çok yerde aynı emojileri görebilirsiniz ve hatta bir çok büyük sisteminde bu emojilere göre hareket ettiğini aynı zamanda bir çok üyeyi bu emojiler sayesinde kazandığını bilmelisiniz. Yukarıda da dediğimiz emojileri Facebook, Twitter, Instagram, Scorp, Vine, Scoot, Disqus daha bir çok büyük firma ve kurum kullanıyor. Bugün WordPress ve Google’ın bünyesinde çalışan Blogger’da bile emojileri görebilirsiniz. Örneğin; ”Wordpress üzerinde olan bir siteye yorum yaptığınız zaman yani şu şekilde; ”:), :(” bunlar emojilere dönüşür.”

Aynı zamanda yapılan araştırmalar sonucunda emojiler sayesinde insanların kendini daha iyi ifade ettiği ortaya çıkmıştır, günümüz gençliği bu emojileri kullanmak yerine random kelimeleri kullanılıyorlar, örneğin; ”adsaja, sdjajdaj, jsjsjjs” gibi cümleler oluşturup random atmayı emojilere tercih ediyorlar.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri