E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Kullanılır?

E-okul veli bilgilendirme sistemi nedir? E-okul veli bilgilendirme sistemine hangi yollarla giriş yapılabilir? Bilgileri nasıl görebilirim? Veli bilgilendirme sistemi hakkındaki bütün sorularınızın cevabı haberin detaylarında…

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi  Nasıl Kullanılır?
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Kullanılır?
Daha Fazlası


1 2

Gelişen teknoloji ve teknolojik araçlar yardımıyla artık birçok bilgiye rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz. Hantal işleyen sistemlerin yerini günümüzde artık süratli işleyen elektronik sistemler aldı. İnternet doğru ve bilgili bir şekilde kullanıldığı takdirde faal bir komünikasyon aracı haline geliyor. Hayatın derhal her alanında kullanılan elektronik ortam öğrenim sisteminde de faydalı oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’da gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına e-okul veli bilgilendirme sistemi uygulamasını başlattı. Bu sistem yardımıyla veliler ve anne babalar evlatlarının okuldaki durumunu takip edebiliyor. Evlatlarının notlarını ve başarılarını görebilecekleri bu elektronik ortam yardımıyla eğitimde kalitenin artırılması hedefleniyor.

E-Okul Kayıt Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

Milli Tahsil Bakanlığı tarafınca uygulanan velilere hususi olarak hazırlanan e-okul sistemi ile çocuklarınızın başarı durumunu aktüel bir şekilde rahatça takip edebileceksiniz. Böylece çocuklarınızın başarıya ulaşmış olduğu dersleri ve daha azca başarıya ulaşmış olduğu dersleri görebileceksiniz. Çocuğunuzun zorlandığı dersler ile alakalı onları daha oldukca çalışmaya yönlendirebileceksiniz. Ayrıca çocuklarınızın karne bilgilerine, devamsızlık durumlarına da erişim sağlayabileceksiniz.

Meb

Veli Bilgilendirme Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Bu sistem, velilerin evlatlarının eğitimini daha çok yönlendirebilmesini ve denetlemesini sağlamaktadır. Böylece evlatların eğitimdeki başarılarını çoğaltmak amaçlanmaktadır. Yoğun iş hayatı ve emek verme şartları nedeni ile devamlı okula gidip gelemeyen veliler artık oturdukları yerden evlatlarının öğrenim durumları hakkındaki ayrıntılı informasyon sahibi olabilecekler. Böylece eğitimde kalitenin artırılması ve başarıya ulaşmış bireyler yetiştirilerek topluma kazandırılması hedeflenmektedir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Kullanılır?

E okul veli bilgilendirme sistemi pc üstünden ve mobil olarak kullanılabilmektedir. Ilk olarak velilerin, e okul veli bilgilendirme sistemi web adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Oluşturulan ekranda öğrencinin T.C. hüviyet numarası, okul numarası ve resimde görülen emniyet kodu detayları girilir. Bütün bilgilerin doğruluğu denetim edilir. Ardından ‘Tamam’ butonuna tıklanmalıdır. Bu işlemden sonrasında oluşturulan ekranda velilere üç adet sual sorulacaktır. Daha sonrasında sayfanın altında bulunan resimlerden veli kendisine ilişkin olan resmi seçmeli ve ‘Tamam’ butonuna basmalıdır. Oluşturulan ekranda veli; öğrencinin disiplin cezalarını, devamsızlığını, ders notlarını, imtihan neticelerini ve mezuniyet bilgilerini öğrenebilecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri