Akıllı Saat Nedir?

Akıllı Saat Nedir?
Akıllı Saat Nedir?

Günümüzde akıllı telefonlar teknoloji anlamında yaşamımızda önemli bir yer tutmaktadır. İletişimde ve yaşamın her alanında, etkileşim açısından yaşamı kolaylaştırıcak her teknolojik ürün, kullanıcılar için bir ihtayaça dönüştü. Akıllı telefonların her yıl yeni modelleri ile tanıtımı yapılırken, teknoloji devi şirketler bu durumu daha da ileriye götürmekte istikrarlı gözüküyor.

Daha Fazlası


1 18

Dünya, teknolojik bakımdan her gün bir adım daha ileri doğru ilerlerken, teknolojinin ileri gelenlerinden, ürünlerini her yıl rekabet amacıyla kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. İşte bu açıdan en güncel teknolojik ürünlerden birisi de akıllı saatler olarak göze çarpıyor. Dünyanın en öndeki teknoloji şirketleri Apple, Samsung, Sony ve LG gibi büyük şirketler akıllı telefonlardan sonra şimdi de akıllı saat çılgınlığı yaratmak üzereler. Giyilebilir teknolojik ürünler üzerinde çalışmalar başlatan bu şirketler, rekabet ortamında gözükmeye hazırlanıyor.

Akıllı saat konusunda ilk adımı atan Samsung, bu manada Pazar payının büyük bir kısmını elinde tutsa da, Apple son gözdesi olan iPhone 6’yı tanıtırken, merakla beklenilen akıllı saati Apple Watch modelini de tanıttı. Peki bu kadar anlattığımız Akıllı saat nedir? Şimdi akıllı saat’in ne olduğuna bakalım.

Akıllı Saat Nedir?
Akıllı saat için, bilgisayar sistemi ile yerleştirilmiş bir kol saati diyebiliriz. Akıllı saate şu seviyede giyilebilir teknoloji ürünlerinin en iyisi olarak nitelendirebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri