Google Adsense’de En Çok Tıklanılan Reklam Boyutları

Daha Fazlası


1 29

Genel kaide olarak, geniş reklam boyutları, daha basit okunabildikleri için uzun reklam boyutlarından daha iyi performans gösterir. Okurlar, detayları “bloklar halinde”, şu demek oluyor ki her defasında birkaç kelime olarak algılar. Kullanıcıların birkaç kelimede bir satır atlayıp soldaki satır başına geri dönmek mecburiyetinde kalmış olduğu dar reklamların aksine geniş reklam boyutları, kullananların bir bakışta daha çok metni basit bir halde okumasına imkan tanır.

Geniş reklam boyutları, iyi konumlandırıldıklarında, kazançlarınızı mühim seviyede artırabilir. En iyi kararı verdiğini tespit ettiğimiz boyutlar, 336×280 büyük dikdörtgen, 300×250 orta boy dikdörtgen, 728×90 leaderboard, 300×600 yarım sayfa ve mobil cihazlarda 320×100 büyük mobil banner’dır. Bu reklam boyutları çoğu zaman iyi performans gösterse de, sayfalarınız için en müsait olan boyutu seçmeniz icap ettiğini ihmal etmeyin.

En Çok Tıklanılan Reklam Boyutları
En Çok Tıklanılan Reklam Boyutlar

Ufak bir reklam alanından en iyi biçimde yararlanmanız için ipucu: Aşağıda yayınlanan elverişli irtibat birimlerimizden birini kontrol edin. Bu boyutlar, düzgüsel reklamların sığmayacağı konumlara sığacak halde esnektir.

ufakreklam boyutları

Aşağıdaki videoda, yüksek performans yayınlayan reklam birimlerine iyi mi geçiş yapabileceğinizle alakalı daha çok informasyon edinebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri