KPSS 2016/2 Tercihleri Başladı mı?

KPSS 20162 Tercihleri Başladı mı

ÖSYM KPSS 2016/2 tercih kılavuzunu yayınladı. KPSS yerleştirme işlemleriniz ve boş kadroları öğrenmek için ÖSYM’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Tercihler Kasım’a kadar devam edecek.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Imtihanı KPSS-2016/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak suretiyle tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almıştır. Klavuz, tercih süresi içerisinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) web sitesinden yayımlanacaktır.

KPSS-2016/2 Tercih Robotu İndirmek için Tıklayınız

KPSS-2016/2 Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

KPSS-2016/2 Tercih İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

Daha Fazlası


1 7

ÖSYM’nin web sitesinde yer edinen duyuruya gore, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca birtakım amme müessese ve müesseselerinin kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Imtihanı KPSS-2016/2 tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak suretiyle tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer ediniyor.

Adayların kılavuzda yer edinen kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 22-29 Mayıs 2016 ve 22-23 Ekim 2016’da yapılma olan KPSS lisans ve ortaöğretim ya da ön lisans oturumlarından birine girmiş ve bu sınavların minimum birinden alakalı KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

Adaylar tercihlerini Kasım 2016 tarihleri içinde, kılavuzda yer edinen kurallara nazaran, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) web sitesinden T.C hüviyet numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri meydana getirecek. ÖSYM’ye posta kanalıyla gönderilen yahut elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak.

ÖSYM’nin web sitesinde yer edinen duyuruya nazaran, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca birtakım amme müessese ve müesseselerinin kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Imtihanı KPSS-2016/2 tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak suretiyle tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer ediniyor.

Adayların kılavuzda yer edinen kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 22-29 Mayıs 2016 ve 22-23 Ekim 2016’da yapılma olan KPSS lisans ve ortaöğretim yahut ön lisans oturumlarından birine girmiş ve bu sınavların minimum birinden alakalı KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

Adaylar tercihlerini Kasım 2016 tarihleri içinde, kılavuzda yer edinen kurallara gore, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) web sitesinden T.C hüviyet numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri meydana getirecek. ÖSYM’ye posta kanalıyla gönderilen yahut elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri