uTorrent İle Daha Fazla Hızlı Dosya Nasıl İndirilir ?

uTorrent İle Daha Fazla Hızlı Dosya Nasıl İndirilir

İnterneti yakından takip edenlerin bildiği üzere uTorrent tarzı programlar internetten herhangi bir dosya veya torrent indirme programlarının başında gelmektedir. Ancak ve ancak eğer programın ayarlarını uygun bir konuma getirmediğiniz taktirde torrentten istenilen hız verimlerini almanız için sizlere birkaç ufak tefek tavsiyelerden bulunmak istiyoruz. İlk olarak uTorrent programını bilgisayarınıza indirin ve kurma işlemlerini tamamladıktan sonra ise programı açıyoruz.

Programı açtığımızda ise karşımıza çıkan ana sayfada Seçenekler kısmına tıklayın. Karşımıa çıkan Tercihler bölümü çıkacak buna tıklayarak ilerlemeye devam edelim.
Bu kısmın sol tarafında karşımıza gelen seçeneklerden BitTorrent’e tıkladıktan sonra ekrana gelen Protokol Şifrelemesi seçeneğininden Etkin yazan seçeneği aktifleştiriyoruz. Ve Bununla birlikte Etkin seçeneğinin yanında ki bölümü de seçmeyi unutmayalım.,

Daha Fazlası


1 22

Bu işlemide tamamladıktan sonra son kaldığımız menünün üst kısmında yer alan Bant Genişliği seçeneğini tıklayın sonra karşımıza çıkan sayfadaki ayarları aşağıda belirttiğimiz gibi değiştiriyoruz.

Maksimum Bağlantı Sayısı: 2500 yapalım
Torrent Başına Maksimum Eş Sayısı: 500 yapalım
Torrent Başına Gönderme Yuva Sayısı: 10 yapalım

Bu ayarlamaları istenen hale getirdikten sonra Gönderme Hızı >%90 olarak gösterilmiş ise ek gönderme yuvası kullan kısmında işaretlenmiş olan seçeneği de kaldırıyorsunuz. Bu bölüme kadar ki en gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra ise yine sayfanın sol bölümünden Gelişmiş seçeneğine tıklayın ve karşımıza çıkan bt.allow_same_ip bölümünün karşılığını Doğru olarak belirliyoruz. belirliyoruz.

Bu işlemi de yaptıktan sonra ise yine aynı kısımda yer alan rss.update_interval yazan kısmın karşısına 20 yazın Ayarla deyin ve bu işlemide tamamlamış oluyoruz.
Yukarıda bahsettiğimiz ayarlamaları gerçekleştirdikten sonra ise Tamam dedikten sonra torrent sayfasını kapatabilir veya denemek için bir dosya indirebilirsiniz

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri