Türkiyede En Çok Oynanılan 6 Oyun

Boş vakitlerinizde sıkılıp keyifli bir oyun mu aramıştınız? Ya da işten küçük bir kaçamak yapmış olup birazcık kafanızı dağıtmak mı istiyorsunuz? Sizin benzer biçimde düşünen binlerce Türk oyuncu bu oyunlarda buluşuyor. Okeyden Solitaire’e, otomobil yarışından platform oyununa; Windows Store’da Türkiyede en çok  oynanılan oyunları sizin için derledik. Bu birbirinden keyifli oyunları derhal siz de keşfedin!

Not: Oyunların bağlantıları Windows 10 cihazlar için hazırlanmıştır.

SanalOkey

 

SanalOkey

SanalOkey 

Taşlar sanal, eğlence hakiki! ArcadeMonk’un popüler okey oyunu Sanal Okey, şimdi sizin için Windows Mağaza’da.

★ Kullanıcı girişi yapmadan, konuk olarak derhal okey oynamaya başlayabilirsiniz.

★ Facebook bağlantısını kullanarak arkadaşlarınla birlikte oyna

★ Yeni dostlar bul, yeni dostluklar kur

★ Her vakit reel oyunculara karşı oyna

★ En iyi Sanal Okey oyuncusu bulunduğunu kanıtla Seni de Sanal Okey’e bekliyoruz.

SanalOkey hemen indir, oynamaya başla!

Minecraft: Windows 10 Edition Beta

Minecraft Windows 10 Edition Beta

Minecraft: Windows 10 Edition Beta

Eğreti duran kulübelerden, kasvetli şatolara kadar her şeyi inşa edebildiğiniz bir oyun! Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak kendi dünyanızı yaratın ve onu keşfe çıkın. Gece olmadan kendinize saklanacak bir bölgeler bulmayı yahut gece ortaya çıkan canavarlardan sizi koruyacak ufak bir ev inşa etmeyi de ihmal etmeyin. Malzemeleri toplayın ve onlardan hayatta kalmanızı sağlayacak araç-gereçler, parçalar, yiyecekler ve silahlar yapın. Dünya genelinde milyonlarca zanaatkar milyarlarca bloğu kırdı ve malzemelerini toplamaya başladı – şimdi siz de Windows 10’ununuzdan bu eğlenceye katılabilirsiniz. Dilerseniz hâlâ geliştirilmekte olan oyunun beta versiyonu için geri bildirim meydana getiren binlerce oyuncuya katılarak siz de geri bildirimlerinizi bizlere yollayabilirsiniz.

Minecraft: Windows 10 Edition Beta indir, oynamaya başla

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne

Dünyanın en oldukça oynanan otomobil oyunları serisinin son oyunu olan Asphalt 8 Airborne oyunu ne olursa olsun oynanması ihtiyaç duyulan bir otomobil yarışı oyunu olarak dikkatleri üstüne çekiyor.Arabanızı modifiye edebilir ve motor parçalarını yükselterek nitro ve turbosunu güçlendirerek hız limitlerini zorlayabilirsiniz.

Tek başınıza oynayabileceğiniz benzer biçimde çoklu oyuncu seçeneği ile online olarak da oynayabilirsiniz. Oyunda altı değişik mod mevcut. Bunlardan en popüler olanları klasik, istila, eleme, drift modlarını sayabiliriz. Klasik modla, klasik yarışlara katılabilir, eleme moduyla sonuncu olmamak için gayret sarf edebilirsiniz, drift moduyla virajları teker teker kayarak geçerken, istila moduyla da kısa süreliğine de olsa aracınızın kadranını zorlayarak hızınızı maksimuma çıkarabilirsiniz. Oyunun haritasında 13 değişik kent ve 31 değişik konumda yarış parkurları var. Araçlar ise 5 değişik derslik ve hemen hemen her dönemde güncellenerek 95’e varan lisanslı ve hızlı araçlar ile adrenalin dolu dakikaları sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 58

Asphalt 8: Airborne indir, oynamaya başla

Plague Inc

Plague Inc

Plague Inc.

Zevkli bir strateji oyunu oynamak isteyenlerin biri olan tercihlerinden bir tanesi Plague Inc. Oyun ismini kendiniz belirlediğiniz bir hastalığı bütün dünyaya bulaştırmak ve insanoğlunu yeryüzünden silmek üstüne yapılma ve hem seçenekleri, hem oynanışı bununla beraber ses ve görüntüleri ile fazlaca kaliteli bir imal.

Oynanış esnasında kazanmış olduğunuz DNA moleküllerini hastalığınızın bulaşma yollarını, semptomlarını ve direncini arttırmak için kullanarak tedavi üretmeye çalışan ülkelerden daha süratli davranmaya ve bütün insanları öldürmeye çalışıyorsunuz. Yapay zeka ve hastalığınız yayıldıkça size müsait halde reaksiyon veren dünya ülkelerinin davranışları da realist ve güzel kurgulanmış durumda. Oyuna başlamadan ilkin dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan tek bir nokta var: Bu oyun bağımlılık yaratıyor. Vazgeçemeyeceğiniz, başından ayrılamayacağınız bir oyun. İyi eğlenceler…

Plague Inc. indir, oynamaya başla

Microsoft Solitaire Collection

Microsoft Solitaire Collection

Microsoft Solitaire Collection

Solitaire’in yeni görünümünü Windows 10 versiyonu ile deneyimleyin! Bütün zamanların en oldukca oynanan bilgisayar oyunu olan Solitaire, bu ünvanı beyhude almadı. Basit kurallar ve derhal kavrayabileceğiniz oyun akışı ile her insanın zevkle yeniden yeniden oynayacağı bir kart oyunu. 25 yıldır Windows ile beraber milyonlarca insana ulaşan bu oyunu şimdi 4 değişik kart oyunu daha eklediğimiz efsanevi bir koleksiyon haline getirdik.

Microsoft Solitaire Collection indir, oynamaya başla

Halo: Spartan Strike

Halo: Spartan Strike

Halo: Spartan Strik

Halo: Spartan Strike’a ile şeytani güçlerle harbe katılan yeni bir asker olarak başlıyorsunuz. Yukarıdan baktığınız haritada, karakterinizi yalnız ekrana dokunarak denetim edebilirsiniz. Spartan’lara katılın ve dünyayı ele geçirmeye çalışan düşmanlarınıza bir ders verin. Ormanlardan şehirlere kadar uzanan haritalarda tam 30 değişik görevde Promethean ve Covenant türlerine karşı savaşarak dünyayı kurtarmaya çalışan milyonlarca Spartan’a yardım edin.

Halo: Spartan Strike indir, oynamaya başla

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri