Whatsapp Nedir?

Whatsapp Nedir

Dünya’nın en çok kullanılan ve neredeyse tüm ülkelerde aktif olarak kullanılan Whatsapp nedir? Whatsapp şuanda Dünya’nın en çok kullanılan uygulaması ve diğer uygulamalar bu Whatsapp’ın yakınına dahi gelemiyor. Büyük bir veritabanına sahip olan Whatsapp’ın şuanda bu konuda yapabileceği bir çok şey bulunuyor.

Daha Fazlası


1 18

Aynı zamanda Whatsapp’ın sahibi Facebook ve Instagram’ında sahibi. Whatsapp, Facebook ve Instagram’ın sahibinin adı: ”Mark Zuckerberg” ve biz ona daha doğrusu insanlar ona; ”Dünya’nın en genç girişim ve zengin adamı” diyorlar. Konuyu daha fazla uzatmayalım ve işte sizlere Whatsapp nedir? adlı yazımız..

Whatsapp bir mesajlaşma uygulamasıdır ve akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra çıkmıştır. Öncelerde GSM operatörlerinin SMS hizmetini almak için tonla paralar döküyorduk değil mi? Evet şimdilerdeyse bu iş için yani SMS işi için bu parayı vermenize gerek yok çünkü Whatsapp çıktı ve günden güne kendine geliştirerek Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması haline geldi.

Şuanda GSM operatörlerinin SMS hizmeti için ayrı bir ücret ödemeden sadece Whatsapp’ı kullanabilmek için internet paketi almamız yeterli üstelik Whatsapp’ın harcadığı internet kotası da bir o kadar düşük yani size şöyle diyebiliriz; ”Whatsapp 1 saat boyuna 100 kilobyte internet harcıyor.” Bakın 100 MB demedik, KB dedik ve bu da demek oluyor ki internet kotanızın çeyreği bile değil hatta bir gıdımı diyebiliriz. Evet, sizde hemen Whatsapp’ı indirerek bu serüvene katılabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri