Samsung Galaxy Modellerinde 3 Farklı Yöntemle Nasıl Format Atılır ?

Samsung Galaxy Modellerinde 3 Farklı Yöntemle Nasıl Format Atılır

Teknolojinin en önde gelen firmalarından biri olan Güney Kore’li Samsung firması, akıllı cihaz piyasasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Galaxy serisi modelleriyle Tüm dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hitap etmeyi başaran bir firmadır. Her geçen günde yeni sürümler çıktıkça işletim sistemleri ister istemez ağırlaşabiliyor. Ve kullanıcılar zor durumda kalabiliyor.

Performans düşüklüğünden dolayı telefonlarda donma,kapanma, kendini resetleme gibi bir çok aksaklığı birlikte getirebiliyor. Telefonun yavaşlamasına neden olan diğer sorunlarından bahsedecek olursak eğer;

Daha Fazlası


1 59
  • Telefon hafızasının aşırı bir şekilde yükleme yapılması,
  • Telefona bazı nedenlerden dolayı bulaşmış virüsler,
  • Telefonların çevresel etkenlerden kaynaklı olan darbeler alması,
  • İndirilen crack programların telefon sistemini görsel bir şekilde değiştirilmiş olması
  • Telefonun şarjı bitmeden sürekli şarj etmek,

Telefonda kullanılmayan boş kalabalık yapan programların çok yoğun bir şekilde bulunması gibi durumları sıralayabiliriz. İlk öncelerde sorun çıkarmasa bile sonraki zamanda bazı sorunlar kendisini göstermeye başlayacaktır.

Saymış olduğumuz bu tür sorunlardan kurtulmak amacıyla yapılabilecek en önemli mantık telefona format atmaktır. Formattan sonra cihazınızda gözle görülebilecek bir rahatlama olacağını göreceksiniz. Format atmadan önce işinize yarayan tüm yedekleri hafıza kartınıza veya flash belleğinize yedeklemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Samsung Galaxy cihazlarda format atma işlemi 3 ayrı yöntem ile yapılabilmektedir.

1.Yöntem :  Ayarlar – Gizlilik – Fabrika Ayarlarını Sıfırla  adımlarını takip edin ve cihazımızın güvenlik şifresini oluşturduktan sonra cihaz otomatik bir şekilde yeniden başlayacaktır. Açıldığında ise format atma işleminiz tamamlanmış olduğunu göreceksiniz.

2.Yöntem de ise : Cihazınızdan arama kısmına gelin ve *2767*3855# tuşlayın ve arama tuşuna basın ve telefonuz otomatik formatlanacaktır.

3.Yöntem ise : Telefonunuzu kapattıktan sonra orta tuş ile açma kapama düğmesine aynı anda birlikte basılı tutun. Bir süre bekledikten sonra karşınıza çıkan ekranda ise wipe data – factory reset – reboot now adımlarını takip edin ve sonra cihazınız formatlanmış olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri