Paypal Hesabını Nasıl Açarız?

 

Sizlere Paypal hesabının nasıl açılacağını anlatmaya başlamadan önce ilk olarak Paypal hesabına neden ihtiyacımız olduğunu ve web üstündeki ödeme yöntemlerinden birazcık bahsedeceğiz.

Daha Fazlası


1 59
  • Çağımızda en yaygın olarak kullanılan ödeme yöntemleri aşağıdadır.
  • Kredi Kartı
  • Kapıda Ödeme
  • Havale / EFT
  • Mobil Ödeme
  • Paypal

Bu ödeme şekillerinden en yaygın kullanılanı Kredi Kartı ile ödemedir. Ülkemizdeki sanal alışverişin %80′i kredi kartı ile yapılmaktadır. Bu yüzden alışveriş sitenizin kredi kartı ile ödeme seçeneği sunması oldukca önemlidir.

Alışveriş web sitenizden kredi kartı ile ödeme kabul edebilmek için aşağıdaki şeklinde iki değişik seçeneğiniz var:
Bir bankadan sanal POS adını verdiğimiz bir ürünü almalısınız. Bu süreçte bankadan bankaya değişmekle birlikte, uzun devam eden ve birçok evrak işi gerektiren bir işlemdir. Olumlu yanları ise bazı bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunmuş olduğunuz bu taksit ve benzeri imkanlarını müşterilerinize sunma imkanı sizlere sağlamaktadırlar.

Her banka, sanal POS kullanımı için değişik oranlarda olmakla beraber belli belirli bir miktarını komisyon tutarı olarak alışveriş üstünden keser ve ödemelerinizi hesabınıza belli bir vadede gerçekleştirilir. Eğer bir sanal POS almış iseniz veya almayı düşünüyorsanız eğer bu detayları Ganipara’da Ödeme Altyapısı Ayarları kısmına ilave ederek sanal POS ile satışa başlayabilirsiniz.

Paypal hesabını açmak için :

Paypal hesabınızı açabilmek için aşağıdaki bilgilere ihtiyacınız olacaktır.
Geçerli Bir Eposta Adresine
Telefon Numarasına
Posta Adresine
ATM Kartı veya Kredi Kartı Numaranız ( PAYPAL KART )

İlk olarak Paypal hesabınızı açabilmeniz için paypal sitesini ziyaret ederek ve sağ üst köşede bulunan Hesap Açın ( oluşturun ) butonuna basın.
Orada istenilen formları doldurun. Hesabınız başarıyla oluşturuldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri