iPhone Cihazların da Sinyal Gücü Nasıl Ayarlanabilir ?

iPhone Cihazların da Sinyal Gücü Nasıl Ayarlanabilir

Teknoloji dünyasında oldukça önemli bir yere sahip olan iPhone, geliştirmiş olduğu cihazlarında şebeke için grafikler kullanıyor. Kullanılan bu grafikler 4, 4S, 5, 5S, 6 ve 6 Plus modellerinde karşımıza çıkıyor. Bu modellerde grafiklere bakarak sinyal gücünün ne seviyede olduğunu anlamak oldukça güç.

Bazı iPhone kullanıcılarının merak içinde kaldığı bu konuyla ilgili olarak bugünkü yazımızda sinyal gücünü birkaç basit adımla rakam ile görmenize yardımcı olmak istiyoruz. Aşağıdaki adımları takip ettikten sonra sinyal gücünüzü rakamsal olarak görebilir, daha sonra isterseniz eski haline tekrar getirebilirsiniz.

Daha Fazlası


1 59

İsterseniz yapacağınız işlemleri sırasıyla anlatalım :

– İlk olarak cihazınızdan arama bölümüne gelip, *3001#12345#* tuşlayıp arama yapın.
– Daha sonrasında karşınıza Field Test menüsü çıktıktan sonra telefonun açma-kapama tuşuna basılı tutun.
– Bu defa karşınıza ‘Kapatmak İçin Kaydırın’ yazısı çıkacak ve elinizi tuştan hiç çekmeden Home tuşuna basın.
– Birkaç saniye sonra ekran kararacak ve siz tuşlara ekrana Apple logosu gelene kadar basmaya devam edin. Telefon açıldıktan sonra işlemin başarı ile gerçekleştiğini göreceksiniz.

İşlemi geri almak için yapmanız gereken ise cihazınızın arama bölümüne gelerek *3001#12345#* tuşlarına basıp arama yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan Field Test Menü’den sonra Home tuşuna basın. Bu adımlardan sonra cihazınız yeniden eski haline gelecektir.

Her cihazda farklılık gösteren bu rakamlar sinyal gücünüzün dBm( Decibal-miliwatts) türünden ifade edildiği sayılar oluyor. Eğer çıkan sonuçlarınız 80 ve üzerinde ise kaliteli sinyal, -100 ve altında ise oldukça kalitesiz sinyaller olduğu anlaşılıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri