İnternet Sitesinin Kısayolu Android Cihazlarımıza Nasıl Eklenir?

İnternet Sitesinin Kısayolu Android Cihazlarımıza Nasıl Eklenir

Çağımızda gelişen teknoloji ile birlikte akıllı cihazların hayatımızdaki yeri artık ayrı bir öneme sahip oldu. Özellikle kullanıcıların yarısından fazlası gündemden kopmamak amacıyla sürekli haber sitelerini takip ettiği bir reel.

Daha Fazlası


1 59

Bunun maksadıyla bazı sitelerin Machine uygulamaları olsa da bazılarının ne yazık ki bulunmuyor. Bu durumda kullanıcılar internete girip oradan siteye ulaşabiliyorlar. Bu yazımızda sizlere sürekli girmiş olduğunuz sitelerin kısa yollarını ekranınıza hangi şekilde ekleyebileceğinizden bahsetmek istiyorum. Böylelikle o siteye tek dokunuşla erişim sağlamanız mümkün hale gelecek.

Bu işlemi yapmak amacıyla isterseniz Chrome’u isterseniz Machine cihazınızın standart tarayıcısını kullanabilirsiniz. İsterseniz izlemeniz gereken gerekli adımlardan sırasıyla sizlere bahsedelim. Öncelikle cihazınızdan internete bağlanın. Gireceğiniz sitenin adresini yazarak siteye bağlanın. Sağ üst bölümde bulunan Yer İmleri seçeneğine dokunun. Karşınıza çıkmış olan ekrandan ekranınızdaki kısayol adının ne olacağını belirleyebilirsiniz. Kısayol adını belirledikten sonra Kaydet seçeneğine tıklayın.

Yer İmleri menüsünde eklemiş olduğunuz herhangi bir kısayolun üzerini birkaç saniye basılı tutun daha sonra karşınıza gelen pencerede ‘Ana Ekrana Kısayol Ekle’ yazısına tıkladık dan sonra belirlemiş olduğunuz sitenin kısayolu telefonunuzun ekranına eklemiş olduğunuzu görmüş olacaksınız. Bu işlemi Google Chrome aracılığıyla yapmak isterseniz eğer tarayıcınıza giriş yaptıktan sonra tekrar aynı şekilde sitenin adını yazıp bağlanabiliyorsunuz. Sağ üst bölümde yer alan üç noktalı kısma tıkladıktan sonra ise Ana Ekrana Ekle kısmını seçiyorsunuz. Yine burada da kısayol başlığını oluşturduktan sonra Ekle yazısını tıklayarak işlemi tamamlamış olduğunuzu anlayacaksınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri