Facebook Otomatik Başlayan Videolar Nasıl Kapatılır?

Facebook Otomatik Başlayan Videolar Nasıl Kapatılır?

 

Çağımızın çok büyük bir sosyal paylaşım platformu olarak kayıtlara geçen Tüm Dünya da yüzlerce aktif kullanıcıya sahip olan Facebook, yeni güncellemelerle birlikte kendisini yenilemek için elinden geleni yapıyor. Son yaptığı güncellemelerden biri ise Facebook’a girdiğiniz de ana sayfada ya da arkadaşlarınızın profilin de paylaşılan videolar siz başlatmadan otomatik başlatma sistemi gelmiştir.

Daha Fazlası


1 59

Bazılarımızın bu konuda eleştirileri olduğu için isteyenler otomatik video oynatmayı kapatabilecekleri yöntemi anlatacağız. Aslında söylendiği gibi Facebook’ta ki bu özelliği kapatmak o kadar da zor değildir.

Otomatik olarak başlatılan bu tarz videolar sizlerin mobilden Facebook’a giriş yaptığınız anda internet paketinizden kullanmaya başlamış oluyor. Bu tarz durumlardan kurtulmak için hem bilgisayarınızdan hem de mobil cihazlarınızdan gerekli ayarlarınızı yapmanız mümkün. Bilgisayarlarınızdan bu işlemleri yapabilmek için sağ üst bölümde bulunan Ayarlar sekmesine tıklayın ve sol sütundan Videolar yazısını seçin. Karşınıza çıkan o ekranda Videoları Otomatik Oynat seçeneğini Kapalı konumuna getirin.
Yapmış olduğunuz bu ayarlamalar yalnızca web tarayıcılarınızdan Facebook’a giriş yaptığınız zamanlarda aktif olacaktır.

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarınızda bu işlemi yapabilmek için, Uygulama Ayarlarına girerek oradan Genel Ayarlar seçeneğine tıklamanız ve karşınıza çıkmış olan sayfadan ise Otomatik Video Oynatımı seçeneğini Kapalı konuma getirmeniz gerekmektedir.

iOS işletim sistemli cihazlarınız da ise otomatik video oynatmasını kapatmak için de Facebook uygulamasının sağ alt bölümünde yer alan Diğerleri seçeneğine tıkladıktan sonra ise Videolar ve Fotoğraflar bölümünü seçmelisiniz. Daha sonra ise Otomatik Oynat seçeneğini kapalı konuma getiriyorsunuz ve sonra Facebook’ta otomatik video oynatma modu kapanmış olacak ve böylece internet paketinizi boşa gidermemiş olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri