Moda Nedir?

 

Moda, özgürlük demektir. Özgür bir insansanız siz bir modasınız demektir! Modayı bilmeyen insanların dahi yorumda bulunduğu şu günlerde piyasaya bir çok moda ikonu çıkartılıyor ve modadan habersiz giyimler yapılıyor aslında yaptıkları doğru yani moda; ”Kimin nasıl giyinildiğine karışılmaz.” Moda aynı bir sürü hikayesidir, birisi ne yaparsa diğeri de onu yapar. İşte sizlere detaylarıyla moda nedir? adlı makalemiz..

Daha Fazlası


1 18

Modanın bir tarifi bulunmaz, moda takip edilmez yani herkesin kendine göre bir modası olur. Eğer ileri derece bir moda düşkünüyse kimsenin ne dediği umrunuzda olmamalı ve kendi modanızı ortaya çıkarmalısınız aksi taktirde modayı takip edeceğim derseniz, edemezsiniz çünkü moda takip edilebilecek birşey değil! Bugün Rihanna veya Serdar Ortaç birşeyler çıkartabiliyo olabilir fakat siz buna ayak uydurmak zorunda değilsiniz.

Bunlara uymak yerine kendinize özgü modanızı oluşturmalısınız aksi taktirde siz bir modacı değil, taklit bir kukla olursunuz! Sizlere yukarıda modanın bir sürü olduğundan bahsettik, evet moda bir sürü demektir. Özgür ama bir bireye bağlı sürü halinde olan insanlar. Bir kazak çıkartılıyor veya bir çanta hatta ayakkabı fakat bu o kadar çok satılıyor ki artık moda haline geliyor üstelik parası da cep yakıyor! Bu demek istediklerimizi aslında Youtube’u açıp baksanız anlayabileceksiniz. Youtube’a moda nedir veya moda hakkında görüşler yazın bakalım karşınıza neler çıkıyor.

Evet, moda bir özgürlüktür ve kimsenin ne giydiğine asla karışamazsınız!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri