Ses Kısma Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Bu sorunun çözümünü herhangi bir teknik serviste aramayın veya telefon tamircisine götürerek; ”Abi bu tabletin sorununu çözermisin?” demeyin çünkü onlarda bu sorunun çözümünü bilmiyorlar. Sizin tabletiniz muhtemelen çin üretimi yani tabletinizin yapım yerine baktığınız zaman şöyle bir ibareyle karşılacaksınız; ”Made in China” her işte olduğu gibi çinliler bu tablet işine de el atarak ucuz yollu tablet satışına el atmışlar fakat ürettikleri tabletlerin bir çoğunda büyük bir sorun bulunuyor.

Daha Fazlası


1 59

Bu sorun ise; ”Ses kısma tuşu olmadığı için format atılamama sorunu.” fakat biz sizler için bu konuyu araştırdık ve işte sizlere ses kısma tuşu olmayan tabletlere format atma yöntemi!

Ses Kısma Tuşu Olmayan Tablete Format Atma
Ses Kısma Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Yukarıda da dediğimiz gibi bu sorun daha çok çin malı tabletlerde yaşanıyor ve bu sorunla karşılaştığınız zaman herhangi bir teknik servisin yolu tutmadan önce bu makaleyi bir okuyun deriz. Ses kısma tuşu olmayan tabletiniz için yapmanız gereken tek şey; ”Tabletinizi herhangi bir usb aparatıyla interneti olan bir bilgisayara bağlamak” Evet, yapmanız gereken tek şey bu aslında fakat bundan sonra bir kaç işlem daha bulunuyor. Tabletimizi bilgisayarımıza bağladıysak şimdi yapmamız gereken;

  • Bilgisayara bağlanan tabletin power tuşuna 1 saniye aralıklarla ard arda basarak açılış ekranın gelmesi beklenir.
  • Açılış ekranı belirdikten sonra tekrar 1 veya 2 saniye aralıklarla power(güç) tuşuna 5 – 6 defa basıyorsunuz ve daha sonra karşınıza ”recovery mode” çıkıyor yani fabrika ayarlarına dönderme ekranı açılıyor. Buradan istediğiniz gibi tabletinize format atabilirsiniz ve bu sorunu kolay bir şekilde çözümlemiş olursunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri