Sanal Ticaret Gelişicek..!

Dünyada ve türkiyede Büyük bir sektör haline gelen e-ticaret ülkemizdede inkişaf göstermekte.Ama türkiyede sanal ticarette yasal boşluklar fazlasıyla mevcut fakat kısa sürede bunlar giderilmeye çalışılıcak.İş yaşamının getirmiş olduğu zorluklar, insanların kendilerine azca zaman ayırabilmesi ve daha oldukça toplumsal olma gereksinimlerinden ötürü, çıkıp alışveriş oluşturmaya pek sıcak bakılmıyor son zamanlarda.

Daha Fazlası


1 17

Durum bu biçimde gelişince  internetten alış veriş yapmak daha cazip olabiliyor.Dünyada genelinde sanal alış verişin popülerligi arttıkça zamandanda hasılatı olabiliyor.Demek istediğim kendi devletimizde bile bulamadıklarımızı dünya sanal e-ticaret platformunda kolaylıkla bulabiliyo ve alabiliyoruz.Bu vaziyet sanal alış verişen iten en müessir sebeptir.

Devletimizde gelişmiş e-ticaret siteleri var. Ufak bir esnafın bile internetten ürünlerini pazarlayabileceği sitelerde var. Bu sitelerin kendinlerinze özgü fakat benzer emniyet şekilleri var fakat bu yöntemler kanunlarla tam olarak desteklenmediği sürece kifayetsiz kalacaktır. Prestij onlar için fazlaca şey anlatım etmiş olduğu için bir ihtimal kaliteli alışveriş sitelerinde pek falza mesele yaşanmıyor yaşansada gideriliyor fakat bazıları için bu mevzu bu biçimde yürümüyor. İnternetten şikayetleri incelediğinizde e-ticaretten madur olan fazlaca insan var.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri