Google Bizi İzliyor Mu?

Google Bizi İzliyor Mu
Google Bizi İzliyor Mu

Google şuanda Dünya’nın en büyük arama motoru olma özelliğine sahip fakat zaman zaman bizleri şüphelendirmiyor değil çünkü Google sizlerin araştırmalarınıza göre reklamları önüne getirdiği için kafalarda acaba; ”Google bizi izliyor mu?” sorusu oluşuyor fakat buna rağmen Google’ı kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Google olmasa aradığınız içeriğe ulaşamıyo olacakdınız. Bizde sizler için bu konu da bir araştırma yaptık ve işte sizlere Google bizleri izliyor mu?!

Google yukarıda da dediğimiz gibi Dünya’nın en büyük arama motoru ve bir çok insan günlük olarak bu arama motorundan yararlanıp milyonlarca arama yapıyor, istediği içeriğe veya bilgiye ulaşamıyor işte tam burada Google’ın bizleri izlemesi gerekiyor.

Daha Fazlası


1 29

Bu konuyu sizlere şöyle açıklayabiliriz; ”Google’a portakal satın al yazdınız ve karşınıza bir ton site çıktı fakat Google bu aramaları iyileştirmek için sizden ”konum servisleri kullanılsın mı?” sorusuna evet cevabı vermenizi bekler ve bu soruya evet derseniz size en yakın portakal satan yer gösterilir.” veya diğer bir yandan Google’da sürekli şu kelimeyi aratıyorsunuz; ”Portakal” bu kelimeyi çok arattığınızdan dolayı Google sizlere sürekli portakal ile alakalı reklamlar çıkaracaktır yani bu da Google’ın diğer bir reklam strajesidir.

Google izleme işini daha çok aramalardan değil de mail servisleriyle yapıyor yani Gmail kullanıyorsanız Google’da her attığınız adım, arama herşey izleniyo olabilir hatta geçen bir yerde haberi bile çıktı yani mail kullanırken çok dikkat etmeniz gerekiyor, karşı tarafa özel bilgilerinizi teslim ederken birileri sizleri izliyo olabilir.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri