G Noktası Gerçekte Varmıdır? G Noktası Nedir

G Noktası Gerçekte Varmıdır G Noktası Nedir

Vajina pek oldukca bölümden kaynaklanır. Bunlardan bilhassa klitoris, kadının cinsi ilişki sırasında zevk alması içindir ve tam 8000 sinir ucunun ulaşmış olduğu noktadır.

STANDART BİR BOYUTU YOK

Vajinanın standart boyutlara haiz değildir. Ortalama 7 santimetre genişlikte ve 9 santimetre derinliktedir. Ancak %200 oranında genişleme potansiyeline haizdir.

G NOKTASI ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL

Daha Fazlası


1 11

G noktası hakikaten vardır. Klitoristen onlarca defa kat daha kırılgan olan bu nokta iyi mi bulunur? Sırt üzeri uzandığınızda çoğu zaman rahminizin iç tarafında üst bölümde bulunur.

VAJİNAYI TEMİZLERKEN SABUN KULLANMAYIN

Vajina iyi bakterilerle doludur. Duş jelleri ve sabunlar bu bakterilerin suyla akıp gitmesine yol açar. Vajina aslına bakarsak kendi kendini temizleyen bir mekanizmaya haizdir. Vajinanın pH dengesi 4 olduğu için duş jelleri ve sabunları vajinaya sürmemek icap eder.

VAJİNAYI SIKIŞTIRAN EGZERSİZLER

Vajinayı sıkılaştıran egzersizler vardır. Kegel egzersizleri olaran malum bu hareketler vajinadaki kasların gelişmesini sağlar. Bu egzersizler doğuma da yardımcıdır. İdrarınızı yaparken yarıda kesmek için hangi kasları çalıştırdığınızı keşfedin. Ardından idrarınız bittikten sonrasında sırtüstü uzanın. Yavaşça bu kasları sıkın ve bırakın. 5 saniye aralıklarla günde 3 defa tekrarlamaya çalışın.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri