E-Ticaret SEO İpuçları..!

E-ticaret sitesi açmak istiyenlere ticaretteki seo,ipuçları ismi altında bir makale hazırladım lütfen dikkatlice okuyun.!

E-Ticaret SEO dinamik E-Ticaret sitelerinde satışı yapılacak olan mamüllerin optimizasyonu için en mühim unsurdur. Binlerce lira harcayarak satın alınan yahut kiralanan E-Ticaret scriptleri ile kurulan E-Ticaret siteleri doğru SEO emek vermesi ile iş yapar bir duruma gelir.

Her gün birçok E-Ticaret sitesi gösterim dünyasına karlı iş umuduyla başlamaktadır. Fakat kurulan her yeni E-Ticaret sitesinden kiralık olan E-Ticaret scriptleri ilk yılsonunda kurulan E-Ticaret sitelerinin % 60 ı kapanmaktadır. Kapanan E-Ticaret sitelerinin ortak problemi stratejik SEO çalışmalarının yapılmaması ve yapılsa da seo çalışmalarında hataların yapılmasıdır.

E-Ticaret sitelerinde URL yapısı SEO da muazzam bir öneme haizdir.

Dinamik E-Ticaret SEO İpuçları yalnız birkaç (ürün sayfası, kategori sayfası vb benzer biçimde) bir şablon sayfaları içeren dinamik e-ticaret siteleri için arama motoru optimizasyonu (SEO), aslına bakarsak dinamik olmayan siteler için uygulanmasından daha basit bulunduğunu düşünüyorum. Buna karşın Dinamik E-Ticaret SEO İpuçları yalnız birkaç şablon sayfalarını optimize ederek bütün E-Ticaret sitenizi optimize edebilirisiniz.

E-Ticaret SEO Arama motoru optimizasyonu, bilhassa doğal arama neticelerini en iyi duruma getirme çabalarından yararlanabilir biçimde etkisinde bırakır. Google AdWords benzer biçimde ücretli yahut “sponsorlu” E-Ticaret neticeleri Google AdWords maliyetleri sebebiyle E-Ticaret in devamlılığın ını negatif etkisinde bırakır. E-Ticaret de açılış sayfası puanı, en mühim puandır ve E-Ticaret sitenizin açılış sayfasının öteki şablon sayfalara göre iki defa daha iyi duruma getirme çabalarından yararlanabilir.

En İyi E-Ticaret Scripti

Daha Fazlası


1 17

E-Ticaret SEO Optimizasyonu ilk baştan e-ticaret script tarzı ile adım atar. Doğru seçilmiş en iyi e-ticaret scripti internet sitenizin SEO sunu doğrudan etkisinde bırakır. Piyasada bulunan kiralık e-ticaret script leri ile seo çabaları hususi olarak satışı olacak ürüne nazaran tasarlanan e-ticaret scripti büyük hayaller ile başladığınız e-ticaret hayatınızın uzun seneler sürmesi için altın anahtar görevi üstlenmektedir.  En iyi e-ticaret scripti ihtiyaçlarınıza nazaran tasarlanmış olanıdır. Kiralık  e-ticaret scriptleri ile işe başlamayın.

Google yöneticileri, başarıya ulaşmış bir e-ticaret için internet sitenizi doğru biçimde optimize etmek için bütün temel ipuçları ile büyük bir SEO başlangıç kiti sunmaktadır.

Sizlerle ustalaşmış E-Ticaret SEO ayarları için birkaç sıradan kuralı paylaşacağız.
E-Ticaret SEO İpucu # 1: benzersiz, doğru sayfa başlıkları oluşturun

Bir antet etiketi ve arama motorları bununla beraber kullanıcılara, muayyen bir sayfa mevzusu hakkındaki informasyon veri title> Etiketi, HTML belgesinin <head> etiketi içerisinde yer almalıdır. Dinamik bir şablon sayfa için ürün sayfası benzer biçimde, antet etiketi kod üstünden dinamik olarak oluşturulmuş olmalıdır.

 

E-Ticaret SEO  Misal <title> etiketleri:

E-Ticaret SEO Misal <title> etiketleri:

E-Ticaret SEO İpucu # 2: benzersiz, ilgili ve iyi yapılandırılmış içerik eklemek

Arama motorları birbiri ile aynı içeriklere haiz E-Ticaret sitelerini sevmezler. Bu yüzden E-Ticaret sitenizdeki içerikler ürün açıklamaları birbirinden benzersiz, ürünlerinizin özellikleri hakkındaki ve iyi yapılandırılmış bir içeriğe haiz sayfalardan oluşturulmalıdır. Aramam motorlarının E-Ticaret sitenizin sayfaları için yüksek puan  vermesi için aşağıdakileri yapmalısınız.

HTML Meta etiketler ilave edin: antet ve izahat için her bir ürün için yalnız alakalı ve benzersiz anahtar kelimeler ve açılış sayfaları her sayfa içerisinde Meta etiketlerini dâhil ettiğinizden güvenilir olun.

HTML etiketleri (<h6> tags <h1>) başlığı.
Bir fazlaca E-Ticaret sitesi XML entegrasyonu ile veya müstahsil şirketin açıklamalarını bire bir kopyalayarak kullanımı E-Ticaret SEO yu negatif etkisinde bırakır. Müstahsil şirket ile aynı açıklamaları kullanmaktansa birazcık değişiklik yapmak ve ürün aynı zamanda kullanıcı için daha müsait hale getirmek öneri edilir.
Uzun kuyruk anahtar kelimeler, ürün ve marka, model ve kategori ötesine gitmeyen alakalı muhtelif anahtar kelimeler kullanın.
Ürün yorumu: ürün yorumu siteniz için yalnız ilgi, sadece üretilen kullanıcı içinde ne olduğu de aranabilir benzersiz içerik olacak. Bu yüzden E-Ticaret SEO için internet sitenizde yorumları muhakkak açın.

E-Ticaret SEO İpucu # 3: URL’leri yapısını iyileştirmek için yapılması gerekenler.

E-Ticaret SEO yalnız internet sitenizde belgeler için açıklayıcı kategoriler ve dosya adları oluşturma, sitenizi daha iyi organize tutmaya destek olacaktır, fakat hem de arama motorları tarafınca daha iyi bir E-Ticaret SEO puanı yol açabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri