KPSS ile 2 bin 159 personel alınacak

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların amme müessese ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek duyuru edilmek suretiyle ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar duyuru edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer edinen kadro ve pozisyonlardan durumlarına müsait olanları tercih etmeleri üzere, aynı kadro ya da pozisyonu yeğleyen adaylardan en yüksek puanlı olandan adım atmak suretiyle ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme neticeleri ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ilişkin web adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

Daha Fazlası


1 7

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer edinen kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının alakalı kurumda açılan imtihan değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üstüne atamaları yapılmaktadır.

Kamu kuruluş ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak suretiyle Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Öğrenim Bakanlığına ilişkin Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları haricinde kalan) toplam (2.159) kadro ve pozisyona 16 – 25 Kasım 2015 tarihleri içinde ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üstünden tercih işlemi yapılacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri