Vine Nedir? Nasıl Çekilir?

İnternetin birçok eğlencelerinden biri olan ve sosyal ağda fenomen haline gelen Vine; 24 Ocak 2013 tarihinde bir yazılım şirketi tarafından oluşturulmuştur. Çekim boyunca 6 saniyelik biz zaman içerisinde, istenilen bir konu üzerine video çekip sosyal aleme yüklemeyi sağlayan android uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde bir çok insan tanınmış ünlü olmuştur.

Vine Nedir? Nasıl Çekilir?

Sosyal sitelere ve kullanıcılara pek çok faydası olan bu uygulamanın sahibi, twitter’ında sahibi olan Jack Dorsey ‘dir. Vine tamamen eğlence ve elektronik haberleşme üzerine oluşturulmuş ve insanların beğenisine sunulmuş bir android uygulamadır. Bu çekilen videolar istenildiğinde Facebook ve Twitter üzerinde yayınlanabilmektedir. Uygulama İOS, Windows Phone 8, Windows 8 ve Android işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Geliştiricileri Tu Wei, Leo Noah Katz, Edison Collin, Salomon Yoramdır.

Daha Fazlası


1 18

Vine anlatacağım şekilde çekilmekte ve sosyal medyada paylaşılmaktadır. Öncelikle uygulamayı indiriyoruz Apple store veya google play den daha sonra uygulamayı açıyoruz ana ekranda bulunan kamera simgesine tıklıyoruz. Ardından açılan kamerada kayıt başlatmak için ekrana basılı tutuyoruz ve yukarıda bulunan yeşil ilerleme çubuğunun 6 saniyelik kısmı doldurmasını bekliyoruz.

Uygulamanın şöyle bir avantajlı yönü var eğer istemediğiniz bir kare olduysa eğer edit butonuna tıklayabilir istediğiniz yerleri silebilirsiniz. Çektiğiniz videoyu beğendiyseniz yapmanın gerek bir tek şu olay kalıyor, videoyu izlediğiniz ekranda yeşil tike tıklıyorsunuz ve isterseniz bir mesaj yazıp paylaşabiliyorsunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri