KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır?-DPB Tercih Robotu ? KPSS Tercih Ücreti Ne Zaman Yatırılıyor?

KPSS 2015/1 tercihleri başamış durumda. Tercih ücreti hangi bankalara yatırılacak, seçenekler ne zaman sona erecek? Hangi kandrolara kaç memur alınacak, DPB tercih robotu ve detayları ile…

KPSS 2015/1 Tercihleri başlanmıştır, Tercih ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

KPSS 2015/1 tercihleri bugün nedeni ile başlanmıştır. Tercih ücreti ve düşük kadroları ile epey bir tepki çeken bu tercihlerde adaylar nasıl bir yol izleyecek? Tercih ücretleri hangi bankaya yatırılacak, tercih işlemleri nasıl yapılacak, tercihler ne süre sona erecek? işte merak edilenler…

2015/1 KPSS Tercihleri Ne süre Başlayacak?

2014 KPSS puanı ile yapılacak tercihler için bundan sonra sayılı günler kaldı. kurumlar Devlet Personel Başkanlığına gereksinim duydukları sayıyı iletmişti. şimdi gözler DPB\`nın kadroları açıklamasında.

kamu kurum ve Kuruluşlarının Kadro vede Pozisyonlarıda 1. Yerleştirme 22.06.2014 – 01.07.2014 tarihleri içinde yapılacak. kamu müessese ve kuruluşları, memur ihtiyaç durumlarını Devlet Personel Başkanlığı’na bildirdi.

2015/1 Tercihlerinde Kaç Memur Alınacak?

KPSS 2015/1 Tercihlerin’de Ortaöğretim mezunu, önlisans mezunu, Lisans mezunu bakımından toplam olarak 13213 kişi alınacak.

2015/1 TERiCHLERi YAKLAşıYOR, iLK üCRETLi TERCiHLERE HAZıR OLUN

öSYM, 2014 yılı KPSS başvuru kılavuzlarının her ikisinde’de, KPSS tercihlerinin paralı olacağını belirtmiştir.

LiSANS KıLAVUZUNDAKi ifade

“Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. lakin, bu imtihan sonucuna bağlı daha sonra yapılacak bütün yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti olarak 15,00 TL alınmaktadır.”

öNLiSANS-lise KıLAVUZUNDA ifade

Daha Fazlası


1 7

“Sınav sonrasında yapılan ilk yerleştirme’de adaydan yerleştirme ücreti alınmıyor. webduzzi.com lakin, bu sınav sonucuna bağlı daha sonrasında Merkezimiz yönünden yapılacak bütün yerleştirilme işleminde adaydan yerleştirme ücreti alınır.”

KPSS 2015/1 Tercihlerinde Hangi kuruluşa Kaç tane Kadro Verildi?

2015 YıLı HAZiRAN AYıNDA KPSS SONUCUNA GöRE YAPıLACAK MERKEZi YERLEşTiRME işLEMi için Duyuru

Bakanlar Kurulunun Kararı ile yürürlüğe sokulan “kamu Görevlerine ilk kez Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar konusu için umumi Yönetmelik\” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu şekilde isimlendirilen kadro ve pozisyonların halk müessese ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı`na bildirilmesine müteakip, bu kadro ve pozisyonlar kalite Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek duyuru edilmek üzere öSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıy ile kadro ve pozisyonlar duyuru ediliyor.

Adayların Kılavuzda yer piyasa kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun seçenekleri tercih etmeleri şekli ile, tıpkı kadro ya da pozisyonu tercih eden adaylardan yüksek puanlı olandan başlamak üzere öSYM Başkanlığınca yerleştirilme yapılmaktadır. webduzzi.com Yerleştirme sonuçları öSYM Başkanlığın tarafından adaylara ve bu Başkanlığa ait internet sitesinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda’ki kadro yer sektör vede pozisyonlara öSYM Başkanlığı tarafından yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro vede pozisyonların özelliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan imtihan değerlendirme komisyonunca tetkik edilmesi üzerine atamaları gerçekleştirilmektedir.

Bu çerçevede;
halk kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (ulusal Eğitim Bakanlığına ait muallim kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (13.213) kadro ve pozisyonlara 22 Haziran – 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında öSYM Başkanlığı tarafınca www.osym.gov.tr adresi üstünden tercih işlemi yapılacaktır.

kurum Bazında Kadro Adedi
2015 YıLı HAZiRAN AYıNDA KPSS\`YE GöRE iLK kez halk müessese VE KURULUşLARıNA ALıNACAK PERSONELE iLişKiN BiLGiLER

KPSS Kadro Sayıları şu biçimde

Hangi Bölüme Kaç adet Kadro Verildiğini öğrenmek için Tıklayınız
kurum Tipi-adet için tıklayınız

DPB Tercih Robotu içinde Tıklayınız
KPSS 2015/1 Tercih işlemleri

öYSM Tercih işlemleri için Tıklayınız

Tercih Kılavuzu yayınlandı vede KPSS 2015/1 tercihleri başlanıyor. Bunun yanı sıra tercih ücreti ise 15 TL olarak güncellenmiştir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri