Android Mi? iOs Mu?

Bu konu hep bir yerlerde tartışılır ve Android kullanıcıları sonuna kadar Android işletim sistemini, iOs kullanıcıları ise sonuna kadar iOs işletim sisteminin daha iyi olduğunu savunur fakat ortaya bir sonuç çıkmaz. Bizde sizlere bu konuyu açıklığa kavuşturmak için bir yazı hazırladık ve işte sizlere android mi yoksa iOs mu? adlı makalemiz..

Android Mi iOs Mu

Yukarıda sizlere bu konunun hep tartışıldığını ve hiç bir zaman sonuca varamadığını söyledik fakat bu insanlar bu işletim sistemlerini neye göre yorumluyor ve niçin bu kadar savunuyorlar? Android ve iOs, iki ayrı işletim sistemi fakat birisi birisinden daha üstün ve daha iyi performans gösteriyor.

Daha Fazlası


1 64

Bakın sizlere; ”bize kalsa veya bana kalsa” demiyoruz, bu konuyu araştırdık ve insanların geneli iOs işletim sisteminin daha stabil ve daha hızlı olduğunu savunuyor yani bu durumda Apple’ın cihazları daha çok satılıyor veya Apple’ın cihazları daha iyi gibi bir algı oluşuyor.

Oluşmasın, evet bu algıyı yok edelim. Peki, niçin? Android’in de iOs’a göre artısı bulunuyor yani iOs kendine göre üstün özellikli bir işletim sistemi olabilir fakat Android’i alıp çöpe atacak değiliz çünkü Android’te kendince üstün özellikli ve iOs’ta bulunmayan bir çok özellik şuanda Android’te bulunuyor.

Bunlardan birisi; ”Android’in uygulama mağazası olan Google Play Store’de şuan mobil ödeme yapabiliyorsunuz fakat App Store’da böyle birşey yapmanıza imkan yok.” veya piyasa da bir çok Android destek forumu bulabilirsiniz fakat iOs destek forumu bulamazsınız. İşte bunlara bakarak aslında ikisininde eşit oranda iyi olduğu ve ikisini de tercih edebileceğinizi sizlere söyleyebiliriz. Karar sizin fakat birisini mecburen seçmeniz gerekiyor..

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri