Akıllı Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen akıllı telefonlar kullanılma sonucunda bozulabilir yavaşlayabilir veyahut sistemi çökebilir. Bu yüzden bu sorunu giderebilmek için sizlere akıllı telefonlara format nasıl atılır anlatacağım.

Akıllı Telefonlara Nasıl Format

Öncelikle bu tür telefonlara 4 türlü format atılır. USB ile formatlama, Kod ile formatlama, Ses açma tuşu + home tuşu ile formatlama ve en son sistem içerisinden formatlama. Bunların arasından size sistem içerisinden formatlamayı anlatacağım. Öncelikle tüm telefonunuzdaki dosyalarınızın yedeklerini alınız çünkü telefonunuz tamamen sıfırlanacaktır. Aksi taktirde bilgileriniz geri alınamayabilir.

Daha Fazlası


1 59

Telefona format nasıl atılır

Şimdi telefonumuzun ekranından menü ye basıyoruz ardından karşımıza gelen ekranda çark şeklinde olan ayarlar butonuna tıklıyoruz buradan ise gizlilik sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda yazan Fabrika ayarlarını sıfırla ya tıklıyoruz ve kısa bir süre bekliyoruz. Bekledikten sonra ekranımız açılacaktır ve ekrana gelen seçeneklerden önce dilimizi seçiyoruz.

Daha sonra eğer google play de ve ya apple store de profiliniz varsa bunları tek tek dolduruyorsunuz. Eğer yok ise kayıt bölümünden yeni kullanıcı adı, şifre ve e-mail girip kayıt olabiliyorsunuz. Kayıt işlemi de bittikten sonra sistemimiz tamamen formatlanmış olacaktır. Artık telefonunuz tertemiz ve ilk gün ki gibi.

Akıllı telefonlara format aslında belirli zamanlarda telefonlarımıza uygulanması gereken önemli uygulamadır. Daha uzun ömürlü ve kullanışlı olmasını istiyorsak belirli zaman aralıklarında akıllı telefonlarımıza format atmamız sağlıklı ve yararlı olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri