Android Cihazlarınızda Gereksiz Uygulamaları Kaldırmak

Günümüzde yediden yetmişe her insanın kullanmaya başladığı akıllı cihazlar, yeni modelleriyle birlikte piyasaya sunulmaya devam ediyor. Bu Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar ise birçok kullanıcıların isteğine göre uygulama mağazalarında yer alıyor ve indirebilmek ücretli / ücretsiz mümkün olmaktadır.

Bu indirdiğimiz ve bir süre sonra kullanmadığımız bu uygulamalar cihazımızda birikiyor ve telefonumuzda yer kaplayıp cihazımızın yavaşlamasına neden olabiliyor. Dolayısıyla bu gereksiz telefonunuzu yavaşlatan uygulamaları bu yazımız da kaldırmaktan bahsedeceğiz.

Daha Fazlası


1 59

Android Cihazlarınızda Gereksiz Uygulamaları Kaldırmak

Android işletim sistemli cihazlarınıza yüklemiş olduğunuz boş gereksiz uygulamaları nasıl kaldıracağınıza dair sizlere önemli bilgiler vermek için bu yazımızı yazdık umarım beğenirsiniz. Telefonunuzu ilk aldığınız da bile içinde birkaç uygulama geliyor ve bu uygulamaların çoğu gereksiz, sisteminizde hafızanızı doldurmaktan başka bir şey yaptığı olmayan uygulamalardır. Ve daha sizin yüklediğiniz uygulamalar ile birlikte sisteminize oldukça yüklenmiş olacaksınız. Ve cihazınızın performansı düşmüş olacaktır.

Bunlar için yapmanız gereken şeyler ise ; Gereksiz Program İndirmeyin ve kullanmadığınız uygulamaları ise telefonunuzdan kaldırmak olacağını bilmenizi isterim.

İlk olarak yapmanız gereken şey cihazınızdan Ayarlar bölümüne girip Uygulamalar menüsüne giriş yapmanız ve burada bulunan tüm uygulamaları göreceksiniz. Cihazınızdan hangi uygulamayı kaldıracaksanız kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz. Ve karşınıza çıkan sayfadan uygulamayı kaldırmak isteyip istemediğiniz sorusuna Tamam ( evet ) deyip devam ettiğinizde ise uygulamayı Akıllı telefonunuzdan kaldırmış olacaksınız. Bu şekilde gereksiz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Ve telefonunuz eski hızına geri döner.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri