Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali su hazırlayabilmek için en başta içtiğiniz suların pH değerlerini bilmeniz gerekmektedir. Bazı popüler ambalaja sahip su markalarının pH değerleri şu şekilde; Pınar su 7.8 pH , Erikli 7.5pH, Damla 7.73 pH, Abant 7.47 pH, Hamidiye suyu ise 6.96 pH’dir.

Daha Fazlası


1 59

 
Suyun pH değerleri ne kadar asidik olduğuna işaret etmektedir. 7’den az olan pH değerleri o suyun asidik olduğuna, nötr olduğuna, 7 üzerindeki değerler ise baz olduğunu belirtir. Yani amacımız vücudun asit dengelerini korumak ise pH değerleri 7 üzerindeki değerler ise baz olduğunu belirtmektedir. Yani bizim asıl amacımız vücudumuzdaki asit dengelerini korumak ise pH değerinin 7 üzeri olan sulardan içmemiz gerektiğini belirtelim. İdeal olarak değer saf suyumuzun pH değeri olan 8 veya 9 pH’dir.

Limonla Alkali Su Nasıl Hazırlanır? : Asitli olan limonların asit dengeleyici özellikleri önerilen alkali su için kullanılabilmesi birçok kişiye garip gelebilmektedir. Ancak limon aniyoniktir, yani suda çözüldüğünde eksi yüklü iyon oluşturmaktadır ve sindirildikçe su alkali hale gelmektedir. Limonla alkali su hazırlayabilmek için 1 sürahi iyi suyun içine 1 adette limonu kabuğuyla birlikte dilimleyerek koymalısınız. Ardından limonu sıkmayın sadece suyun içine bırakın. 10-12 saat oda sıcaklığında bekletin sonra alkali suyunuz hazır olduğunu göreceksiniz.

Karbonatla Alkali Su Nasıl Hazırlanır? : Karbonat yüksek alkali içeriğe sahip olmaktadır. 250 ml su içine 1 yemek kaşığının 178’i kadar karbonat kullanabiliyorsunuz. Karbonatı iyice karıştırın ve alkali suyunuzu içebilirsiniz. Eğer herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle tükettiğiniz suyun sodyumu kontrol altında tutmaya çalışıyor iseniz yüksek oranda sodyum içeren karbonatlar sizler için uygun olmadığını da belirtelim.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri