İnternetten Alışveriş Yapmak Güvenilir Mi?

Teknolojinin gelişmesiyle ve markalarında bu yolda birşeyleri katetmesiyle artık neredeyse herşey mümkün diyebiliriz. Giyiminizden tutun yemeğinize kadar herşey akıllı telefonlarınız veya bilgisayarlarınız sayesinde ayağınıza kadar geliyor.

Daha Fazlası


1 102

Özellikle mobil teknoloji alanında yapılan geliştirmeler ve insanların hayatını refah seviyelerini yükseltmek için yapılan çalışmalar sonucunda markalar satışlarını daha fazla arttırdı ve normalden çok daha fazla kâr oranıyla her gün satışlarını internetten yapıyorlar fakat bizim ülkemizde yaşayan bir çok insan halen internetten alışveriş yapmak konusunda tereddüt yaşıyor, haklılar hergün televizyonda bir dolandırıcılık hikayesi görüyoruz ve şüphelenmemiz imkansız gibi birşey diyebiliriz fakat internetten alışveriş yaparken dikkat etmeniz bazı kurallar mevcut.

Bunları sizlere listeledik umarım sizlere yardımcı olabiliriz, işte sizlere internetten alışveriş yapmak güvenilir mi adlı yazımız!

İnternetten alışveriş yapmak eskiden olsaydı güvenilir değildi fakat günümüzde halen bu konu da bazen sorunlar yaşanıp insanlar dolandırılabiliyor yani internetten alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut, onlarda şunlardır;

  • Alışveriş yapacağınız sitenin SSL sertifikasının bulunması. SSL sertifikası bulunan siteler sizlere daha güvenilir bir ortam ve şifrelenmiş işlemler sunar.
  • SSL sertifikası her zaman işe yaramayabilir yani alışveriş yaptığınız sitenin tanınırlığı da bu konu da çok etkili. Trendyol, yemeksepeti, defacto vs. buralardan gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabilirsiniz.
  • Tereddüt ettiğiniz sitelere asla kredi kartı bilgilerinizi hatta adınızı ve soyadınızı vermeyin.
  • Halen bir tereddütünüz varsa internetten alışveriş yapmayın en iyisi siz dışarıya çıkıp güvenle alışverişinizi yapmaya devam edin.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri