2015 Senesinde sahip Olmanız gereken ve Ihtiyaç duyulan 10 Marketing Aracı

Şayet kuvvetli bir dizin oluşturmak ve yatırımlar yapmak için kafi bütçeniz yoksa, marketing faaliyetlerinizi planlayacağınız ve uygulayacağınız birtakım araçları bilmeniz gerekiyor. Aşağıdaki 10 enstruman ile 2015 senesinde marketing hedeflerinize ulaşmanız daha rahat olacaktır.

Marketing Aracı

 

1- BuzzSumo:

Meydana getirilen araştırmaya gore marketing uzmanlarının %58’i 2015 senesinde marketing bütçelerini arttıracağını belirtmiştir. İçerik pazarlaması için paranızı masraftan ilkin BuzzSumo‘yu kullanarak hedef kitlenizin gereksinimlerini ve alaka alanlarını öğrenebilirsiniz. Anahtar kelime ya da bir backlink girerek, sizinkine benzer konuların iyi mi tesir yarattığını görebilirsiniz.

2- Mansiyon:

İnsanların markanız ve rakipleriniz ile alakalı neler söylediklerini merak mı ediyorsunuz? Mention muayyen bir kalıp yahut marka ismine nazaran arama yapmanıza izin verip reel zamanlı diyaloglardan haberdar olmanızı sağlıyor.

3- Otomatik Gönder:

Şayet sitenize uğramış kişilere yeniden ulaşmak istiyorsanız, AutoSend muhteşem bir çalgı olacaktır. Bu enstruman ile ziyaretçilerin sitenizde neler yaptığına bağlı olarak, kişiselleştirilmiş, hedefinize odaklı text içerikler ve mailler gönderebiliyorsunuz.

4- Ducksboard:

Doğru aracı kullanmadan müşterilerinizin sitenizden ürün alıp almadığını, mail listenize kaç ferdin katıldığını yahut ürün ve servislerinizi kaç ferdin paylaştığını kovuşturmak bir fazlaca zor olabilir. Bütün bunların ve daha fazlasının tek bir ekranda toplanması ve günlük raporlanması işlerinizi bir fazlaca kolaylaştıracaktır..Ducksboard

5- RefferalSnip:

Daha Fazlası


1 26

2014 Senesinde meydana getirilen bir araştırmaya gore minik işletmelerin %85’i müşterilerini word-of-mouth ile ediniyor. RefferalSnip ile kendi öneri ağınızı gerçekleştirip, müşterileriniz online olarak sizi tanıtabiliyor.

6- Oktopost:

Toplumsal medya çalışmalarınızın verimliliğini ölçümlemek artık eskisi kadar oldukça kolay… Bunun için muhtelif araçlar mevcut ama Oktopost sunmuş olduğu kuvvetli analitik ve raporlama özellikleri ile ön plana çıkıyor. Bu enstruman ile içeriklerinizi paylaşabilirsiniz ve, etkileşimlerinizi ve verimliliğinizi ölçebilirsiniz,

7- Picreal:

İnsanların sitenizi ziyaret etmesi onları bağladığınız anlamına gelmiyor. Bounce Exchange’in icra ettiği bir araştırmaya bakılırsa, ziyaretçilerin %96’sı tekrar geri dönmüyor. Bu sayıyı minimum indirmek için sitenizde lüzumlu düzenlemeleri yapmanız gerekmektedir. Picreal ile sitenizden ayrılacak ziyaretçilere muhtelif teklifler sunabilirsiniz.

8- BAY:

VWO bir A/B kontrol aracı olup, sitenizde nelerin doğru çalışıp çalışmadığını öğrenmenizi sağlar. Bu kontrol aracını hangi temanın, hangi içeriğin hangi başlığın daha etken olacağını öğrenmek için kullanabilirsiniz.

9- Socedo:

Twitter’da faal olmak ve kıymet yaratmak talep eder misiniz,? Socedo‘yu kullanarak bu olası! Muhtelif anahtar kelimeler ile aramalar yaparak size bir sıralama sunar. Bu listedeki kişiler ile otomatikman iletişime geçebilirsiniz ve, favorilere ekleyebilir ve takip edebilirsiniz.

10- Değişiklikler:

Üstün Photoshop yetenekleriniz olmayabilir… Sadece marketing çalışmalarınız için bu bir mani olmamalı! Canva ile dakikalar içinde hayal ettiğiniz görselleri hazırlayabilirsiniz.

Bütün bu araçların doğru ve zamanında kullanılması organizasyonunuz için bir fazlaca önemlidir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri