Akıllı Cihazlarımızın Şarjını Nasıl Daha Hızlı Doldurabiliriz?

Akıllı Cihazlarımızın Şarjını Nasıl Daha Hızlı Doldurabiliriz

Çağımızda akıllı telefonların yeri her geçen gün oldukça daha çok artmaktadır. Çoğu konuda kullanıcılarına kolaylık sağlayan bu cihazların en büyük sorunlarından biri ise şüphesiz şarj sorunudur. Bu tür konularda çoğu firma farklı yöntemler arayışında olmaya devam etmektedir.

Bunun dışında ise bazen acil durumlarda telefonlarımızı çok hızlıca şarj etmeniz gerekmekte olabiliyor. Bugün ki yazımızda ise telefonlarınızı nasıl daha hızlı şarj edebiliriz hakkında bir kaç pratik yöntemler öğretmek istiyoruz.

Daha Fazlası


1 59

Telefonunuzun şarjı tamamen bittiyse eğer ve tamamen doldurmak için çok fazla vaktiniz yok ise USB’yi veya şarj kablosuz şarj özelliğini kullanmayı pek düşünmeyin. Yine bunu dışında mümkün ise orijinal şarj aletini kullanmanızda fayda var. Bunun sebebi yan sanayi şarj aletleri hem yavaş şarj ediyor hem de cihazlarınıza ciddi zararlar verebilmektedir.

Şarj ederken yapabileceğiniz en kolay yollardan birisi ise cihazınızı uçuş moduna almaktır. Böylelikle de telefonunuz daha çabuk şarj olduğunu göreceksiniz.

Cihazınızı uçuş moduna aldığınız zaman otomatik olarak çağrılar, mesajlar, internet gibi uygulamalar kapandığı için bir süreliğine bunlardan uzak kalmanız gerekecektir.
Ufak detaylara dikkat ettiğinizde ise telefonunuzun daha çabuk şarj olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Günlük kullanımlara göre bazen iki üç kez cihazımızı şarj ettiğimiz oluyor. Çok faydalı bu yöntemi uygulayan birçok insan var. Fakat birçok insan ise bu yöntemi bilmiyor veya inanmıyor. Ayrıca en kötü ihtimal sürekli telefonla işiniz oluyorsa tanışabilir power banklardan satın alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri