2015’de En Çok Neler Arandı?En Çok Aranılan Kelimeler

2015'de En Çok Neler ArandıEn Çok Aranılan Kelimeler

Bu rapor sadece Türkiye içindir ve Türkiye’de yaşayan insanların 2015 içerisinde neleri arattığını, neleri merak ettiğini görebilirsiniz. Türk halkı olarak her zaman meraklıyız ve araştırma ruhu en yüksek ülkelerden bir tanesiyiz. Aynı zamanda Google’da bizler için bu yönde bir rapor sunarak bizlere 2015 içinde neleri en çok arattığımızın raporunu yayınladı ve ücretsiz olarak sundu. İşte sizlere Türk halkı Google’da en çok neyi aratmış liste liste sunuyoruz!

Daha Fazlası


1 85

En Çok Aranılan Kelimeler

Farklı farklı kategorilerde yer alan aramalar karşınıza karmaşık olarak çıkabilir yani her kategorinin ayrı bir en çok arananı bulunuyor ve bu arananlar arasında trend kişiler listesinde ilk sırayı ”Özgecen Aslan” almış durumda. Şarkılar ve müzikler kategorisinde ise ilk sırayı; ”Gülşen – Bangır Bangır” kapmış.

Türkiye’nin en çok aranan dizisi ise; ”Kiralık Aşk’‘ olmuş. Diğer bir yandan bunların haricinde en çok aratılanlar ve son zamanlarda yükselişe geçen aramalar ise; ”Lys sonuçları, seçim sonuçları ve Charlie Hebdo adlı kişi olmuş.”

Hiç şüphesiz her sene ayrı bir başarıyla gözler önüne gelen Survivor programı yine bu sene Google‘da en çok aratılan TV programı oldu. Google’da en çok aratılan isimlerin sıralaması ise şu şekilde; Özgecen Aslan, Hande Erçel, Mutlu Kaya. Kısa bir süre önce hayata gözlerini yuman Ankaralı Namık ise bu isim aramalarında 5. sırada yer alıyor. Diğer genel anlamda yükselen aramalar ise; ”Fifa 2016, saatler geri alınacak mı?, bu renk ne renk adlı aramalar olmuş.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri