Renault’un Bugüne Kadar Ürettiği En Hızlı Serisi Megane RS

Renault\`un bugüne kadar ürettiği en hızlı süratli üretim arabası olmaya hazırlanmakta olan yeni megane rs, nürburgring\`deki en hızlı önden çekişli araba unvanını arkaya almaya hazırlanır.

Bugüne Kadar Ürettiği En Hızlı Serisi Megane RS

Yeni megane rs ortaya çıkıyor!
Fransız üretici firması renault’un en başarılı model serilerinden önde gelen megane ailesi, baştan aşağı yenilenmiş durumda. 2016 yılının ilk çeyreğinde türkiye’de de satışa sunulmaya hazırlanmakta olan yeni megane hatchback’in en güçlü versiyonu olan megane rs de, şirket nedeni ile gösterilen teaser fotoğraflarla yüzünü az da olsa gösterdi.

Daha Fazlası


1 9

Type-r\`ı geçebilecek mi?
önümüzdeki günlerde tanıtımı gerçekleştirilmesi beklenen megane rs’i parça parça da olsa tanıtan renault, nurburgring’deki en hızlı önden çekişli hatchback unvanını honda civic type-r’dan geri edinmeyi hedefliyor. Seat’ın leon cupra ile megane rs’in elinden aldığı en hızlı tur süresini hemen sonra honda, yeni type-r ile egale etmişti. 2.0 litre hacminde ve 300 hp güç üreten turbo motorun görev yapması beklenen yeni megane rs’te yeni bir şanzıman sistemine yer verilip verilmeyeceği konusunda ise herhangi bir izahat yapılmış değil.

5 kapılısı da olacak

Renault'un Bugüne Kadar Ürettiği En Hızlı Serisi Megane RS
Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla agresif bir ön yüze sahip olan yeni megane rs, standart versiyonlardan geniş ön tamponu ve rs logosu ile farklılaşacak. Aracın belki de en belirgin özelliği ise 5 kapılı seçeneğinin de sunulacak olması. Daha öncelikle ancak üç kapılı versiyon üzerinde üretilen megane rs, yeni neslinde rakipleri leon cupra ve honda civic type-r’da da olduğu şeklinde 5 kapılı olarak da tercih edilebilecek. önceki rs versiyonlarında da bulunmuş olduğu benzeri daha geniş bir iz açıklığı sunacak olan vasıta, şişkin çamurluklarının arkasına hava çıkış kanalları da eklemiş. Aracın geri bölümünda ise çift çıkışlı egzoz sistemi ve spoyler göze çarpıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri