Facebook Şok Eden Kapama Kararı

facebook resim 123456

Bundan yaklaşık iki sene önce kurulan Creative Labs, sosyal paylaşım platformu Facebook’un en ilginç bölümlerinden biri olmayı başarmıştı. Creative Labs ile Facebook yetkilileri inşa edilen yeni arayüzler ve etkileşim kalıplarını denemek için çeşitli deneysel sosyal uygulamalar ortaya çıkarıyordu. Nihayet deneylerin son aşamasına gelindi ve Facebook, bugün itibariyle bahse konu Creative Labs özelliğini kapattı. Durum böyle olunca bu bölümde bulunan uygulamalar da sonlandırılmaya başlandı.

Daha Fazlası


1 22

 
Creative Labs neden kapandı?
Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, başlatıldıkları günden itibaren Slingshot, Riff ve Rooms gibi ögelerin Android ve İOS platformları için geliştirildiği ancak bir süredir güncelleme almadıklarını, sonunda hem Google Play Store’dan hem de App Store’dan kaldırıldıklarını açıkladı.

facebook özellik 123456

Geçtiğimiz Pazartesi günü bahse konu uygulamaları uygulama mağazalarından kaldıran Facebook, Creative Labs için hizmet veren web sayfasını da yayından kaldırdı. Bu gelişmeler dışında yapılan diğer açıklamada ise Facebook’un Instagram için Hyperlapse ve Layout gibi özelliklerini desteklemeye devam edecekleri açıklandı. Ayrıca daha önceden cihazlarına Slingshot ve Riff gibi uygulamaları indirenler kullanmaya devam edebilecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri