Facebook’tan Büyük Müjde

facebook yeni izin sistemi

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’ten Facebook çalışanlarına müjdeli haber geldi.

 

Zuckerberg’in babalık iznine ayrılacağını açıklamasından sonra Facebook, şirkette çalışanların doğum izin sürelerinde artışa gitti. Bundan böyle kadın ya da erkek çalışanların hepsine 4 ay süreli ücretli doğum iznine ayrılabilecekleri belirtildi.

 

Daha Fazlası


1 22

Böylece Mark Zuckerberg’in baba olması tüm Facebook çalışanlarının işine yaradi diyebiliriz. Tam zamanlı çalışanların hangi şehirde yaşadıklarına ve cinsiyetlerine bakılmaksızın ücretli olarak 4 ay doğum izni alabilecek.

 

Facebook’un yeni izin sisteminde, anneler kadar babaların da yeni doğan bebekleriyle vakit geçirmeleri ve ilgilenmeleri gerektiğine inanan Facebook’un yeni izin sistemi, 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere hayata geçirilecek.

 

Bahse konu izin sisteminin evlatlık edinen çalışanlar için de geçerli olacağını vurgulayan Facebook Global İnsan Kaynakları Başkanı Lori Goler, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, şirket olarak çalışanlarını ve onlar için önemli olan aile kavramını desteklediklerini ifade ederken, hayatlarının en önemli anlarında çalışanlarının yanlarında olduklarını göstermek istediklerini ve bunun için de ücretli doğum izninin önemli olduğunu vurguladı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri