Samsung’dan esrarengiz telefon görüntülendi – Samsung Galaxy A9 özellikleri nelerdir?

galaxy a9 samsung 123456
Samsung tarafından yakın zamanda satışa sunulması beklenen Galaxy A9 modeli ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bilindiği gibi Samsung, uzun zamandan beri Qualcomm işlemciden kurtulmak istiyordu. Pek çok modelinde kullanmış olduğu Snapdragon işlemcilerden yeterli performans alamamasından dolayı farklı işlemciler üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıracağı şeklinde bilgiler gelmişti. Ancak son gelen bilgilere göre Samsung, A9 modelinde yine Snapdragon işlemciye yer verecek.

 

Samsung Galaxy A9 hangi işlemciye sahip olacak?
Deyim yerindeyse gizemli bir telefon haline gelen Galaxy A9, bu sefer kriter testinde görüntülendi. Bu sayede telefonda hangi işlemcinin kullanılacağı da netlik kazanmış oldu. GeekBench testinde görüntülenen Galaxy A9’da Snapdragon 620 işlemci kullanıldığı görülüyor.

 

Daha Fazlası


1 158

Samsung Galaxy A9 hangi özelliklerle gelecek?
Qualcomm tarafından bu yıl çıkarılan Snapdragon 620 işlemcide 4 Cortex-A72, 4 Cortex-A53 tabanlı olmak üzere toplamda 8 çekirdek bulunuyor. 1.8 GHz frekans hızına sahip olan işlemciye Adreno 510 grafik birimi eşlik ediyor. Snapdragon 620 işlemci, 300 Mbps veri indirme hızına kadar çıkabilirken 4G uyumu da bulunuyor.

geek bench testi galaxy a9

 

GeekBench testlerinde ortaya çıkan sonuçlara göre Samsung Galaxy A9, tek çekirdekte 1446, çoklu çekirdekte ise 4134 puan almayı başardı. Samsung Galaxy A9, 2015 bitmeden raflardaki yerini alması bekleniyor.
Orta segment sınıfına hitap edecek olan telefonda bulunan özelliklerden bahsedecek olursak; Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi, 3 GB RAM gibi özelliklerle birlikte gelecek. Telefonla ilgili diğer detaylar da geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri