Asus Zenfone 3 ne zaman çıkacak? Zenfone 3 hangi özelliklerle gelecek? Zenfone 3 Türkiye’de satılacak mı?

zenfone 3 telefon 1223

Akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından olan Asus, Zenfone telefon serisine bir yeni model daha eklemeye hazırlanıyor. Kullanıcılarına gelişmiş donanımlı ve büyük ekranlı telefonları uygun fiyatlara satışa sunan Asus, Zenfone ve Zenfone 2 modellerinden sonra Zenfone 3 meraklı bekleyiş başladı. Bu yazımızda Asus Zenfone 3 ne zaman çıkacak, Zenfone 3 hangi özelliklere sahip olacak, Zenfone 3 satış fiyatı ne olacak, sorularının cevaplarını aradık.

 

Asus Zenfone 3 beklenen satış fiyatı nedir? 

Asus Zenfone 2’nin uygun fiyattan satılması ve Amerika’da 4 GB’lık modelinin 299 dolardan satılması, Zenfone 3’ün satış fiyatı için de kabul edilebilir fiyattan satılması beklentilerini de arttırdı. Telefon analistlerine göre Zenfone 3’ün 4 GB’lık modelinin 250 – 350 dolar arasında satışa sunulabileceğini iddia ediyorlar. Tabi telefon ülkemizde satışa sunulduğunda vergilerle birlikte ve o günkü doların kuruna göre fiyatının değişeceğini söyleyelim.

 

Asus Zenfone 3 ne zaman çıkacak?

Daha Fazlası


1 158

Telefonun ne zaman çıkacağı ile ilgili şimdilik resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak Zenfone 2 modelinin Mayıs ayında satışa sunulduğunu düşünürsek Zenfone 3’ün de aynı dönemde satışa sunulmasını bekleyebiliriz. Yapılan açıklamalara göre ise 2016 yılının Ağustos ayına kadar 7 farklı Zenfone’un satışa sunulması bekleniyor.

 

Asus Zenfone 3 hangi özelliklere sahip olacak?

Telefonun özellikleriyle şimdiye kadar herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak bilindiği gibi Zenfone serisi daha çok fiyat endeksli olduğundan üst düzey özellikler beklememek gerek. Bazı iddialara göre ise telefonda 4 GB RAM, Snapdragon 617 işlemci, 32 GB dahili hafıza özelliklerinin yer alabileceği iddia ediliyor.

 

Asus Zenfone 3 Türkiye’de çıkacak mı?

Bundan önceki serilerin ülkemizde satışa sunulduğunu düşünecek olursak, Asus Zenfone 3’ün de ülkemizde satışa sunulması kuvvetli ihtimal diyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri