LG G3 Android 6’ya ne zaman geçecek?

 

lg g3 android 6 11234

LG, G4 modelinden sonra şimdi de G3 için Android 6.0 güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. LG G3 Android Marshmallow güncellemesi ne zaman yayınlanacak, detaylar haberimizin devamında.

 

Nexus ve Android One programına dahil olan telefonları bir kenara koyacak (güncelleme desteği doğrudan Google tarafından sağlanıyor) olursak, Android platformundaki modeller için Marshmallow güncellemesi başlatan ilk firma LG oldu.

 

LG, ilk olarak G4 için Polonya’da Android Marshmallow güncellemesini başlatmıştı. Yeni güncelleme daha sonraki dönemde Güney Kore’de G4 kullanıcılarıyla buluşmuştu. LG, şimdilerde ise 2014 senesinin zirve modellerinden biri olan G3 için Android 6.0 güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor.

 

Daha Fazlası


1 64

LG beklendiği gibi yine ilk olarak G3 için de Marshmallow güncellemesini Polonya’da kullanıcılarıyla buluşturacak. Konuyla ilgili olarak LG Polonya yöneticilerinden olan Jaroslaw Bukowski Twitter üzerinden sorulan bir soruya cevap vererek güncellemenin şimdiden hazır olduğunu belirtti. Polonya’da çıkan haberlere göre, LG kaynaklarından edinilen bilgiye göre LG G3 Android 6.0 güncellemesi 16 veya 18 Aralık tarihinde başlayacak. Sonraki dönemde de güncelleme tüm ülkelere yayılacak.

 

Android 6.0 ile gelen yenilikler

– Sade bir hal alan uygulama izinleriyle birlikte uygulamaların erişebildiği bilgileri yönetmek artık daha kolay hale gelecek. Ayrıca uygulamaların erişim ayarları yalnızca yükleme  esnasında değil her zaman erişilebilir ve düzenlenebilir durumda olacak.

 

– Android 6.0 Marshmallow, titreşim ve sesli mod için sessizlik özelliğinin yanı sıra tüm seslerle veya yalnızca bildirimler ve alarmları kapsayacak şekilde ayarlanabilen yeni “Do Not Disturb” modunu da beraberinde getirecek.

 

– Bir diğer yenilik olan Doze Modu ile telefon kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan bazı uygulamaları kapatarak batarya ömrünü ciddi anlamda uzatacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri