Huawei Mate 8 yeni görselleri sızdırıldı – Huawei Mate 8 kesin özellikleri ve çıkış tarihi nedir?

huawei mate 8 telefon 789456

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, kısa süre sonra yeni akıllı telefon modelini piyasaya sunacak. Huawei Mate 8 adını alması beklenen telefonla ilgili yeni bilgiler ve iddialar gelmeye devam ediyor. Huawei Mate 8 ne zaman çıkacak, Huawei Mate 8 özellikleri nelerdir, konuyla ilgili detaylar haberimizin devamında.

 

Huawei Mate 8 özellikleri nelerdir?

Huawei Mate 8 özelliklerinden bahsedecek olursak; 5.5 ya da 5.7, 6, 6.2 inçlik 3 farklı ekran boyutu ile gelmesi beklenen telefona ait olduğu düşünülen yeni görseller sızdırıldı. Yeni görsellere göre telefonda tasarım olarak farklılık görünmekte.

huawei mate 8 123456

Daha Fazlası


1 158

 

Telefonun kamerası, üst bölümünde yuvarlak olarak bulunurken, hemen yanında da LED flaş bulunuyor. Yine kameranın alt bölümünde yuvarlak tasarımı ile parmak izi okuyucusu da bulunuyor. Tasarım olarak Mate S modeline de benzediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Telefonda bulunan diğer özelliklerden bahsedecek olursak; Quad HD dokunmatik ekran, 16 Megapiksel arka kamera, 8 çekirdekli Kirin 950 işlemci, 3 ve 4 GB RAM seçenekleri, 128 GB’a kadar dahili hafıza seçenekleri, Android Marshmallow işletim sistemi özellikleriyle birlikte gelmesi bekleniyor.

 

Huawei Mate 8 ne zaman çıkacak?

Huawei’nin yeni modelinin 26 Kasım tarihinde yapılacak olan etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri