Fallout 4 rekorları alt üst ederek satışa sunuldu

fallout 4 oyun çıktı 123

Uzun zamandan beri ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada merakla beklenen RPG oyunu Fallout 4, satışa sunulduğu günden bu yana oyun gündeminin en üst sırasında olmayı başardı. Özellikle oyunun yapılan incelemelerinde, konsollardaki performans durumları, Steam’deki en çok oynanan oyunları listesine giriş yapması gibi konulardan sonra şimdi de satış rakamlarıyla adından fazlasıyla söz ettireceğe benziyor.

 
Fallout 4 satış rekorunu kırdı mı?
Oyun piyasasındaki dikkat çeken önemli konulardan biri de oyunların ilk günkü satış rakamları olmuştur. Fallout 4 oyunu da, satışa sunulduğu ilk günde tam 12 milyon adet dağıtımı yapıldı ve 750 milyon dolar gibi bir satış rakamına ulaştı. Bethesda ise disk bazlı satışlardan olduğu gibi bilgisayar, Xbox ve Playstation platformu için hazırlanan dijital mağaza satışlarından da sorumlu.

Daha Fazlası


1 58

 

Ulaşılmış olan 12 milyon adet kopya dağıtımın ise kaç tanesinin mağazalarda satıldığı ile ilgili rakam net olarak bilinmese de tahmin edilen rakamların milyonları bulduğu iddia ediliyor. Büyük mağazaların sunmuş oldukları raporlara göre 2015’te en çok ön sipariş alan oyunlar listesinde ilk sırada yer alan Fallout 4’ün koleksiyoncu sürümü olan The Pip-Boy Edition da oyun tarihindeki en hızlı satışı yapılan koleksiyoncu sürümü olmayı da başardı.

fallout 4 oyun 456
The Elder Scrolls V Skyrim oyunu da 48 saat içinde 7 milyon adet kopya dağıtmayı başarmış ve bu süre içinde 3.5 milyon adet kopyası da satılmıştı. 2014 senesinde Bethesda tarafından açıklanan rakam ise 20 milyon satış rakamına ulaştığı şeklindeydi. Fallout 4 oyununu ise 1 yıl içinde bu rekoru kırmasına kesin gözüyle bakılırken, rekoru ne kadar ileri taşıyacağı da merakla bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri