Windows 10’a yeni güncelleme geliyor – Windows 10 güncellemesi ile gelen yenilikler

windows 10 işletim sistemi 5546

Microsoft’un şimdiye kadarki en iddialı sürümlerinden biri olan Windows 10 için şu ana kadar yayınlanacak olan en büyük güncelleme kısa süre sonra kullanıcılarla buluşacak. Microsoft, yeni Windows 10 güncellemesinde artık son düzenlemeleri yapıyor. Windows 10 son güncellemeyle birlikte ne gibi yenilikler gelecek? Detaylar haberimizin devamında.

 

Windows 10 işletim sistemi, Microsoft için şimdiye kadar geliştirilen en önemli sürümlerin başında geliyor. Çünkü Microsoft, Windows 10’u mobil cihazlar için de hazırlıyor ve tek işletim sistemi ile tüm cihazları çalıştırır mı iddiasını sürdürüyor. Ayrıca Cortana isimli sesli asistan da yine Windows 10 ile birlikte masaüstü platformda da yerini alacak.

 

Daha Fazlası


1 182

Bugünlerde ise Microsoft, Windows 10 için en büyük güncelleme ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.
Dünya genelinde 100 milyondan fazla kişisel bilgisayarda aktif olarak kullanılan Windows 10 işletim sistemi, pek çok kullanıcıyı fazlasıyla memnun etmeyi başarmış görünüyor. Ücretsiz olarak dağıtılması ve tasarımdaki şıklığı ile kullanıcılar Windows 10’dan fazlasıyla memnun olmuş görünüyor. Microsoft ise yepyeni güncelleme ile arayüzde bazı değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

 

Windows 10 güncellemesinde dikkat çeken yenilikler
Windows 10 güncellemesi ile birlikte gelen en önemli yenilik, tasarım alanında olacak. Buna göre programların araç çubuğu değişecek. Bütün programlar bundan böyle Windows 10’un kendi programları gibi yeni araç çubuğuyla çalışacak. Böylece bir bütünlük hissi oluşturulmuş olacak. Yine bunun dışında Skype uygulaması artık Windows 10’da sabit olarak yer alacak.

 

Windows 10 güncellemesi ile gelen diğer yeniliklerden de kısaca bahsedecek olursak; genel performans iyileştirmeleri, Edge tarayıcının güncellenmesi gibi yenilikler de geliyor. Windows 10 güncellemesi ne zaman gelecek, şimdilik net bir tarih bulunmuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri