Apple Music Android’e geliyor

apple music android

Apple tarafından geliştirilen yeni çevrimiçi müzik platformu Apple Music, iOS işletim sistemli cihazlarda uzun zamandan beri kullanılıyor. Apple Music uygulaması şimdi de Android platformu için geldi. Apple’ın yeni Android uygulaması olan Apple Music ile Android kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Hemen belirtelim uygulama şu an için test aşamasında.

 

Spotify ve Deezer gibi sektörün popüler müzik uygulamalarına bir rakip olarak piayasadaki yerini almaya hazırlanan Apple Music, test aşamasındaki Android uygulamasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Apple Music’i şimdilik Türkiye’den indirmek mümkün değil fakat önümüzdeki günlerde ülkemizde de yayınlanması bekleniyor. 

 

Apple Music, iOS kullanıcılara sunmuş olduğu özellikleri Android kullanıcıları için de sunmaya hazırlanıyor. İOS platformunda olduğu gibi 9.99 ve 14.99 Dolarlık abonelik çeşitleri ile bireysel ya da aile paketi fırsatlarına sahip olan Apple Music, müzik sektörüne yeni bir heyecan kazandıracak.

Daha Fazlası


1 20

 

Eğer Android kullanıcısı olmanıza rağmen daha önce iTunes üzerinden şarkı satın aldıysanız, bu şarkılara ulaşmanız da mümkün hale getirilecek.

 

Apple Music uygulaması Android platformu için 29 MB’lık boyuta sahip olacak. Android 4.3 ve daha üst sürümlerde çalışabilen Apple Music, Nexus 9 ve Nexus 10 gibi tabletlerle de uyumlu şekilde çalışacak.

 

Şu an için Apple Music uygulamasını ülkemizde kullanmak isteyenler beklemek zorunda. Apple Music, Apple tarafından Android platformunda yayınlanan üçüncü uygulama oldu. Move to iOS ve Beats Pill+ uygulamalarının ardından Apple Music de Android platformundaki yerini aldı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri