World of Warcraft: Legion oyun hikayesi

world of warcraft legion3

World of Warcraft: Legion, dünyanın en başarılı MMORPG oyunlarından biri kabul edilen World of Warcraft’ın 6. genişleme paketi olarak oyun severlerle buluştu. Hatırlanacağı gibi bundan önceki World of Warcraft genişleme paketi olan, Warlords of Dreanor’da alternatif bir zaman dilimine doğru yola çıkarak Archimonde ile savaşmış ve onu yenmeyi başarmıştık.

Bu yenilgiden sonra Dreanor’a yolculuk etmemizin nedeni olan Gul’dan Azeroth’a geri geliyor ve Burning Legion ordularının geçmiştekinden daha güçlü bir biçimde Azeroth’u ele geçirebilmesi için karanlık bir geçit açıyor. World of Warcraft: Legion genişleme paketi oyun severlere World of Warcraft ek paketi olan Burning Crusade’deki konuyla bağlantılı olan bir altyapı da beraberinde getiriyor.

world of warcraft legion

 

Daha Fazlası


1 58

Yeni ek pakete Gul’dan, Outland’de kaybederek sürgüne yollanan llidan Stormrage’in cesedinin tutsak olarak bekletildiği kristali keşfediyor. Bu durum karşısında daha önceden Gul’dan’ın korkunç planlarını engellemek için zaman kaybetmeden harekete geçen büyücü Khadgar, Burning Legion tehdidi karşısında yeniden Azeroth’un kahramanlarını tek çatı altında toplamaya çalışıyor.

World of Warcraft: Legion’da Broken Isles isimli Büyük Deniz’in ortasında bulunan yeni bir bölgeyi keşfe çıkacaksınız. Yeni ek paket sayesinde seviye limiti 100’den 110’a çıkacak. World of Warcraft: Legion ile birlikte gelen en heyecanlı yenilik ise, yeni kahramanların sınıfı konumundaki Demon Hunter sınıfı. Bu sınıf yalnızca Night Elf ve Blood Elf ırklarına özgü bir sınıf olma özelliğini taşıyacak.

Eğer oyunun yabancısı iseniz, isimler ve olaylar hakkında kafanız karışmış olabilir. O yüzden sizler için aşağıda paylaşmış olduğumuz videoyu izleyerek oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri