Snapchat’ten 6 milyarlık rekor

snapchat uygulama

Akıllı telefonlar için geliştirilen ve yayınlandığı günden bu yana kullanıcı sayısını hızla artıran Snapchat, kendisi adına yeni bir rekora daha imza atmayı başardı. Snapchat’te günlük izlenen video sayısı açıklandı. Açıklanan rakamlara bakılacak olursa Snapchat, Mayıs ayından bu yana kendisini üç kat daha geliştirmeyi başarmış.

Snapchat’ten yeni bir rekor daha
İlk olarak Financial Times gazetesinde yer alan haber, nihayet Snapchat yetkilileri tarafından doğrulandı. Böylece sosyal medyada Facebook’un ardından en çok video izlenen platform Snapchat oldu. Facebook’ta günlük izlenen video sayısı 8 milyar. Snapchat ile birbirlerine resim, video ve mesaj gönderen kullanıcıların bu videoları 10 saniye sonunda yok ediliyor.

 

Daha Fazlası


1 127

Reklam veren firmalar için oldukça önem arz eden izlenme sayısı, platforma göre değişkenlik gösterebiliyor. Örnek verecek olursak; YouTube’da bir videonun izlenmiş kabul edilmesi için 30 saniye, Facebook’ta ise 3 saniyeden sonra izlenmiş kabul ediliyor. Snapchat’te ise video izlenmeye başlar başlamaz izlenmiş kabul ediyor.

 

Snapchat’te günlük video izlenme sayısı ne kadar?
Gelelim Snapchat’te günlük izlenen video sayısına. Mayıs ayında günlük izlenme rakamlarını 2 milyar olarak açıklayan yetkililer, yapmış oldukları açıklamayla birlikte bu rakamı üçe katladıklarını ve günlük video izlenme sayısının 6 milyar olduğunu ifade ettiler.

Yalnızca mobil cihazlarda olan uygulamanın Amerika’da 13 – 34 yaş grubu arasındaki akıllı telefon sahiplerinin yüzde 60’lık bölümü tarafından kullanıldığı açıklandı. Snapchat, 2013 yılında Facebook tarafından teklif edilen 3 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çevirmişti. Şimdilerde ise uygulamanın 19 milyar dolar değere sahip olduğu söyleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri