Samsung Galaxy Note 4 Android Marshmallow’a ne zaman geçecek?

Galaxy note 4

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy Note 4 modeli için Android Marshmallow’a geçiş için test çalışmalarında sona doğru gelirken yaşanan küçük Android sorunlarının haricinde şu an için güncellemeyi geciktirecek bir sorun gözükmüyor.

 

Samsung firması aslında bu güncellemeyle ilgili aceleci davranmak istemese de Stagefright ile ilgili düşünülen plan çerçevesinde güvenilirlik açısından 2016 yılının ilk çeyreğinde Android 6.0’nın Galaxy Note 4 modeli için yayımlanması kuvvetli olasılık.

 

Samsung’un ve yazılım firmalarının getirmiş olduğu Samsung Galaxy uygulamaları da Android 6.0’ya uyumluluğu kısa zaman önce test edildi ve gelen bilgilere göre şimdiye dek fazla sorun oluşturmadılar. Samsung Galaxy Note 4 Android 6.0 güncellemesi ile ilgili ilk günlerde yaşanması muhtemel donmalar diğer eski sürümlere oranla daha az olacağı gözlemlendi. Ancak herşeye rağmen ilk etapta çeşitli donmaların görülmesi kuvvetli ihtimal olduğunu belirtelim.

Daha Fazlası


1 64

 

Samsung, geçmiş yıllardan beri genellikle küresel çapta bir Android güncellemesi yol haritası izler. Bunu devam ettirmek isteyen Samsung’un küresel çapta Android Marshmallow güncellemesini tek seferde yayınlaması bekleniyor. Şimdiye dek Sony, LG ve Nexus, Android 6.0 güncellemesiyle ilgili olarak ön inceleme kullanımlarını internet üzerinden yayınlayarak kullanıcılara az çok fikir edinmelerini sağlamıştı.

 

Buna karşılık Samsung Galaxy Note için yayımlanacak olan Android 6.0 Marshmallow güncellemesinde şimdilik belirgin bir çalışma özelliği ya da arayüz tasarımı görünmedi.

 

Samsung Galaxy Note 4 için yayınlanacak Android Marshmallow güncellemesi için gecikme ya da erken yayınlanma ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri